Vējonis: Ukrainas krīze māca, kā nepieļaut zaļo cilvēciņu iebrukumu

Komentāri
Vējonis: Ukrainas krīze māca, kā nepieļaut zaļo cilvēciņu iebrukumu
FOTO: LETA

Šodien, 12.septembrī, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, uzrunājot Rīgas konferences dalībniekus diskusijā ”NATO Velsas samits – transatlantisko saistību atjaunošana,” uzsvēra, ka mēs nedrīkstam aizmirst Ukrainas notikumus, kas radījuši izmaiņas drošības situācijā.

Diskusijas laikā aizsardzības ministrs norādīja, ka tieši situācija Ukrainā ir sekmējusi ASV un Eiropas attiecību atjaunošanu: ”NATO Velsas samits ir nozīmīgs pagrieziena punkts Eiropas un ASV attiecību atjaunošanā, jo šobrīd arvien būtiskāka ir cieša transatlantiskā partnerība.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Analizējot NATO samita laikā pieņemtos lēmumus, Vējonis secināja, ka dalībvalstis vienojās par virkni būtiskiem jautājumiem: ”Pirmkārt, samita laikā dalībvalstis apņēmās turpmāk neveikt samazinājumus aizsardzības budžetos, ar mērķi pakāpeniski sasniedzot 2% no iekšzemes kopprodukta. Tāpat arī tika apstiprināts NATO Reaģēšanas plāns, kas turpmāk sekmēs alianses gatavību un spēju reaģēt uz pasaulē notiekošo. Otrkārt, ASV skaidri pierādīja, ka tai rūp Eiropas drošība un, ka tā apņemas garantēt savu klātbūtni Eiropā.”

”Krīze Ukrainā deva pozitīvu impulsu, lai risinātu ilgstošo problēmu starp NATO un ES – skaidrāk nošķirot abu organizāciju atbildības sfēras. ES ir nodemonstrējusi, ka tās maigā vara un finanšu mehānismi ir spēcīgs instruments. Šos instrumentus iespējams stiprināt, attīstot jaunas spējas, piemēram kiberspējas un stratēģisko komunikāciju,” norādīja Vējonis.

”Rīgas konference 2014” ir Ziemeļeiropā lielākais drošības politikas un ārpolitikas forums. Konference jau devīto gadu pēc kārtas pulcēs vairāk nekā 33 valstu vadītājus, ministrus, diplomātus, ekspertus, akadēmiķus un žurnālistus. Šogad par konferences norises vietu ir izvēlēta Latvijas nacionālā bibliotēka – Gaismas pils.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl