Vējonis starp lielākajiem izaicinājumiem Latvijai min ekonomiku un politiķu atbildības līmeņa celšanu

1 komentārs

Pasaules tendences rāda, ka ekonomiskās attīstības ātrums un izaugsme samazinās un kādā brīdī tas skars arī Latviju, tāpēc ir jāstrādā pie tā, lai būtu sabalansēts budžets un uzkrājumi, intervijā “900 sekundēm” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vaicāts par izaicinājumiem valstij, Vējonis pauda, ka ekonomika ir lielākais no tiem.

Vienlaikus liels izaicinājums ir arī politiķu atbildības līmeņa paaugstināšana, sacīja prezidents. “Bieži vien sabiedrībā runājam, ka tiek pieņemti kādi lēmumi, bet par tiem neviens neatbild,” sacīja Vējonis, akcentējot, ka, viņaprāt, jāvirzās uz modeli, kas paredz atbildību par lēmumiem.

Savukārt starptautiski būtu jāstrādā pie tā, lai Eiropas Savienība ir apvienota un droša, sacīja Vējonis.

Vienlaikus ir svarīgi prast godam aizstāvēt nacionālās intereses Eiropas Savienības daudzgadu budžeta kontekstā, viņš norādīja.

Tāpat ir jāatzīst, ka Latvija ir droša Eiropas Savienības un NATO valsts ar stabilu izaugsmi, sacīja prezidents. Tas, viņaprāt, bieži vien tiek aizmirsts.

Komentējot valdības darbu, Vējonis norādīja, ka tā ir rīcībspējīga un no partijām ir atkarīgs, cik ilgi tā darbosies. “Tas ir pats svarīgākais, ka visā šajā sadrumstalotībā ir izdevies izveidot labu valdību,” viņš secināja.

Vējonis piebilda, ka patlaban gatavojas Valsts prezidentu maiņai, lai varētu nodot jaunajam prezidentam iesāktās lietas, kā arī pabeigtu, kas ir pabeidzams.

“Man nav nekādu bažu, ka [jaunievēlētais Valsts prezidents Egils] Levits spēs turpināt stiprināt tiesiskumu valstī,” norādīja Vējonis.

Prezidents arī atklāja, ka pēc pilnvaru termiņa beigām kādu brīdi atpūtīsies, jo līdz šim par desmit dienām garāku atvaļinājumu nav izmantojis. Viņš cer uz siltu laiku jūlijā un augustā, lai varētu to baudīt tepat Latvijā.

Vienlaikus Vējonis atklāja, ka atgriezīsies dzīvot dzīvoklī Ogrē, kur arī līdz šim bieži pavadījis brīvdienas.

Jau ziņots, ka Saeima 29. maijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi.

Pašreizējais prezidents Vējonis bija nolēmis atkārtoti uz šo amatu nekandidēt. Šāds lēmums, visticamāk, tika pieņemts, jo acīmredzami trūka balsu Vējoņa pārvēlēšanai uz otro pilnvaru termiņu. Viņa pilnvaras beigsies jūlija sākumā.

Pēc prezidenta darba beigšanas Vējonis plāno ilgāku laiku atpūsties, tomēr viņš sevi uzskata par jaunu un vēl domās par tālākajiem plāniem. Jaunievēlētajam Latvijas prezidentam Egilam Levitam viņš novēl izturību un pacietību. “To, vai politiķi vienmēr gribēs piekrist visam tam, ko prezidents uzskata vai vēlas virzīt, to laiks rādīs, bet katrā ziņā Levita kungam novēlu spēku, izturību un arī neatlaidību, jo politiķiem ir nepieciešama neatlaidība – neatkāpties no tā mērķa, ko vēlies sasniegt,” pauž Vējonis.