Vējonis Saeimā peļ deputātus par partiju kvotām budžetā un vilcināšanos ar izglītības reformu

6 komentāri
Vējonis Saeimā peļ deputātus par partiju kvotām budžetā un vilcināšanos ar izglītības reformu
Foto: LETA

Saeimas pavasara sesijas pēdējā sēdē Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot deputātus, atzīmēja Latvijas simtgades nozīmi un uzteica reformas tādās jomās kā nodokļi un veselība.

Tāpat esot paveikts daudz banku sektora sakārtošanā un pēdējos gados skandalozajā maksātnespējas nozarē. Taču prezidents neiztika arī bez deputātu sabāršanas.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Mēs esam pieredzējuši partiju kvotas un budžeta nakti, kad atsevišķi deputāti, lai atjaunotu spēkus, par spilvenu izmantoja budžeta projektu. Tāpat bijuši neauglīgi strīdi par izglītības reformu un teju ierastā pēdējā brīža risinājumu prakse, kad trešajā lasījumā tiek atbalstīti pa sētas durvīm atnesti, līdz galam neizstrādāti un pienācīgi neapspriesti priekšlikumi.

Tāpat prezidents pēla Saeimu, ka tā nav spējusi pieņemt Lobija likumu, par kuru diskutēts jau gadiem. Tas liktu deputātiem atskaitīties, ar ko notikušas konsultācijas konkrētu likumu normu izstrādes laikā.

Prezidents arī brīdināja, ka nākamajos mēnešos valsts nelabvēļi negodprātīgi izmantos demokrātijas instrumentus Latvijas vājināšanai un meklēs iespējas ietekmēt oktobrī gaidāmās Saeimas vēlēšanas.

6 komentāri