Vējonis par nodokļu haosu: Ievārīta “kārtīga putra”

6 komentāri

Ministru prezidents Māris Kučinskis ir gatavs daļēji piekāpties “Vienotībai”, kas iebilst pret valdības vadītāja piedāvātajām pēdējā brīža izmaiņām nākamā gada nodokļu politikā.

Premjers varētu piekrist “Vienotības” piedāvājumam attiecībā uz mikrouzņēmuma nodokļa režīma izmaiņām nākamajā gadā, taču viņš nepiekrīt koalīcijas partnera ierosinājumam jautājumā par minimālajām sociālajām iemaksām. Tā viņš atzina trešdien pēc sarunas Rīgas pilī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt “Vienotība” joprojām nemaina savu pozīciju par ieceri atteikties no minimālām sociālām iemaksām un mikrouzņēmuma nodokļa nodokļa likmes palielināšanu līdz 15%, un rīt Saeimas balsojumā par šīm izmaiņām atturēsies.

Tikmēr prezidents Raimonds Vējonis pauda viedokli, ka saistībā ar nākamā gada nodokļiem valdošā koalīcija savārījusi “kārtīgu putru”.

Savukārt Pasaules Banka 14. decembrī prezentēja Latvijas nodokļu politikas izvērtējumu konferencē, kur pulcējās viedokļu līderi, uzņēmēji, nozaru profesionāļi un valsts institūciju pārstāvji. Izvērtējuma rezultātus valdība sola ņems vērā, izstrādājot turpmāko nodokļu stratēģiju. Tomēr tā nebalstīsies tikai uz Pasaules Bankas ieteikumiem, norādīja finanšu ministre.

Pasaules Bankas analīzē secināts, ka Latvijas nodokļu politikas stratēģijā ir jāvirzās prom no darbaspēka, sevišķi fokusējoties uz nodokļu samazinājumu darbaspēkam ar zemiem ienākumiem. Pasaules Banka norāda, ka Latvijai ir iespējams audzēt nodokļu ieņēmumu apjomu līdz 32% iekšzemes kopprodukta, veicot attiecīgas reformas nodokļu politikā. Eksperti iesaka Latvijai aplūkot nodokļu sistēmu kopumā, nevis katru nodokli atsevišķi, tāpat svarīgi cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Valdība gatavojas jauno nodokļu stratēģiju nākamajiem pieciem gadiem izstrādāt līdz nākamā gada aprīlim.

Video

TOP komentāri

 • Anita
  +7 +6 -1

  Anita

  Ja Prezidents atzīst, ka ir ievārīta putra, tad ir obligāti jāatrod putras autori, un kabatas formāta grupējumam- sauktam par partiju, kura ir pie vainas, nākamajās vēlēšanās ir jāpastāv beidzot pie tukšiem ratiem. Un obligāti!!!!
 • jonels
  +4 +4 0

  jonels

  GODAVARDS pamu....ki! meigina cinities ar aploksnu algam uzliekot lielaku nodokli alagam un darba devejiem par to ka kads pie viniem strada! toc nav pamulki tur ministru kabineta??:D :D :D :D iedo kadu atvieglojumu ka strada tava uznemuma vairak piem. vairak par 10 cilvekiem! tad saksim domat! a ta vnk nevis GRIBAS bet VAJAG stradat APLOKSNES savadak vispar nav jega dzivot! (saliekat rekinus,kreditus kopa un pelnu!!!!!!!!!!!!) KEMI!!!!!
 • vai ,vai
  +3 +3 0

  vai ,vai

  Nu tak ,cik var mērkaķoties.Ko no nabaga cilvēka vēl var paņemt .Paši pieraduši pie lielajām algām nespēj saprast,cilvēki tiešām strādā pa minimālo algu .Un mūsu iestādē diemžēl netiek dotas naudiņas aploksnēs.Mūsu valstī pat gada termiņā ne uz ko nevar paļauties ,jādzīvo vienā stresā.Kā nākošais budžets , tā jauni nodokļi .Visa tā pārdale cilvēkus ar maziem ienākumiem novedīs pie tā ,ka vienkārši vairs nespēs tikt ar visiem izdevumiem galā .Cilvēkam ir sava alga jāsaņem katru mēnesi ,nevis pēc gada nodokļu atmaksas veidā .Uzskatu ,ka cilvēki ar lielu darba stāžu vispār tiek piesmieti .Ja darba stāžs vairāk kā 40 gadu ,veselības nav .Praktiski vari līst kaut četrāpus ,bet jāstrādā ir ,jo pensijas vēl nav .Un izrādās ka strādāts kaut kādai mistiskai valstij.Bet kādēļ dārgā valdība nestrādā pie tā, lai tā nezināmā valsts nodrošina daļu pensijas?Un rodas jautājums, kādai valstij tagad strādājam....esam tak atkal savienībā,tik nosaukums cits .Arī sociālā aizsardzība ir ļoti zemā līmenī.Par veselības nozari vispār jāsaka ,galīgā putrā.Par kādu obligāto veselības apdrošināšanu šeit var runāt ,ko man kā pacientam tas dos ?Liekus atvilkumus ?Tāpat jau būtu godīgi jāpasaka ,ka medicīnas pakalpojumi ir maksas.Ticiet vai neticiet ,bet nevar parasts cilvēks tās valdības klaušas vairs pavilkt .Nu nav mazpilsētās tās lielās algas ,ja vienīgi pašvaldības iestādēs.Vai nebūtu laiks valdībai nākt ar piemēru parādīšanu .Ja reiz valstij ir grūti ,tad esiet solidāri .Nepaceliet savas algas ,pieticība nav apkaunojums .Kas jums devis tiesības dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina ,kādēļ pa to naudu jāāpmaksā jūsu dzīvoļi ,transporti ....utt.Man un citiem ar savu minimālo algu viss pašiem jāapmaksā .Pārskatiet tās māslīgi uzpūstās algas valsts iestādēs un visās padomēs.Cik tur ietaupīsies.Esiet vienreiz atbildīgi un maksājiet paši par saviem neveiksmīgajiem projektiem .Tās ir šausmīgas naudas !!!Par tēriņiem VID ēkai vispār jāsaka -šausmas.Un atkal summas no nodokļu maksātāju daļas.Manas domas tādas ka nakts ir laiks kad cilvēkam jāguļ.Ja pēc tā vadīsies ,tad dienā būs skaidra galva un varēs normāli strādāt ,varēs pieņemt prātīgus lēmumus .Tad nevajadzēs naktī pusmiegā pieņemt budžetu -tāds apkaunojums ....!!!!Esiet beidzot solidāri ar savu tautu,jo diez vai kāds par jums vairs ies balsot .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl