Vējonis par audžuvecākiem: Jūs darāt ļoti daudz, lai Latvija būtu stiprāka

2 komentāri

Katram Latvijas bērnam savu ģimeni – ar šādu devīzi Valsts prezidents ar kundzi piektdien Rīgas pilī uzņēma audžuģimenes, adoptētājus un aizbildņus, kas atvēruši sava nama durvis bērniem, kas zaudējuši savas ģimenes.

Uz tikšanos ar valsts pirmo pāri – prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni – Rīgas pils Svētku zālē bija ieradušās audžuģimenes, aizbildņi un adoptētāji no visas Latvijas. Pasākumā bija gan priekšnesumi, gan uzrunas, kurās netrūka pateicības vārdi cilvēkiem, kas uzdrošinājušies svešiem bērniem dot iespēju uzaugt ģimenē.

“Jūs ar savu darbu, to, ko jūs darāt, – atverat mājas durvis bēriem, kas palikuši bez vecākiem, jūs darāt ļoti daudz, lai Latvija būtu stiprāka. Paldies jums par to, un mēs lepojamies par to, ko jūs darāt,” sacīja Vējonis.

“Esot kopā ar jums, top skaidrs, ka ir iespējams viss, ja ir mīlestība, un jums mīlestības ir ļoti, ļoti daudz, un jūsu mīlestība ir pašaizliedzīga, tā neko neprasa, tā neskaita, tā atdod sevi visu, lai bērniem būtu vieta ģimenē, kur izaugt. Katram bērnam mammu un tēti – tam būtu jābūt tik pašsaprotami,” piebilda prezidenta kundze.

Valsts definējusi mērķi, ka katram bērnam nepieciešams augt ģimenē, un šajā ziņā situācija strauji uzlabojas – šobrīd bērnunamos Latvijā mīt aptuveni 900 bērnu, kas ir par 100 mazāk nekā pērnā gada nogalē. Savukārt audžuģimeņu skaits Latvijā pārsniedz 600.

Pateikšanās par bērnu audzināšanu prezidenta pilī jau kļuvusi par tradīciju, kas šogad notika 4. reizi.

2 komentāri