4 komentāri

Svētku prieks un un patriotisma gars šodien valdīja vēju pilsētā Liepājā, kur notika 4. maija galvenā militārā parāde ar vietējo un sabiedroto karavīru un tehnikas piedalīšanos.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas militāro parādi Liepājā bija ieradušies vērot aptuveni pusotrs tūkstotis kurzemnieku. Uzrunāt sanākušos Liepājā bija ieradies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš aicināja jauno paaudzi uzņemties atbildību par to, lai Latvija pastāvētu mūžam, kā arī atgādināja par Liepājas vēsturisko nozīmi mūsu valsts neatkarības izcīnīšanā un atgūšanā.

Foto

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

No šejienes Brīvības cīņās atspērās Oskara Kalpaka vīri, lai atkarotu mūsu zemi un valsti. Okupācijas gados vēju pilsētā gruzdēja brīvības alkas, kas iedvesmoja mūs visus ar patiesību rokmūzikas skaņās dzimtajā valodā. Šajā militārajā parādē mēs apliecinām, ka esam gatavi aizstāvēt Latviju arī ar ieročiem rokās, ja tas būtu nepieciešams.

 

 

Akcentējot Liepājas kā ostas pilsētas nozīmi, militāro parādi vadīja Jūras spēku karavīri. Kopumā parādē piedalījās 500 Latvijas un sabiedroto valstu karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu. Notika arī Latvijas un citu valstu tehnikas demonstrācija.

Foto

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

  • fui
  • Luna
    0 0 0

    Luna

    Nekad neesmu dzirdējusi, ka vēl kādā valstī (izņemot Krieviju) būtu notikusi militārā parāde. Laikam citiem nav ko (un kam!) demonstrēt. Parāde - tas ir pietiekoši biedējoši...
  • fliks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl