Vējonis neslēpj neapmierinātību ar šā gada budžeta pieņemšanas gaitu

5 komentāri
Vējonis neslēpj neapmierinātību ar šā gada budžeta pieņemšanas gaitu
Foto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, lai iepazītos ar ministra plāniem uzņēmējdarbības aktivitātes veicināšanai 2017. gadā.

“Valsts ekonomikas attīstības uzdevums ir iespējami ātri tuvoties Eiropas Savienības vidējam labklājības līmenim, veidojot plašu vidusšķiru. Lai to paveiktu, nepieciešama skaidra ilgtermiņa stratēģija uzņēmējdarbības aktivitātes veicināšanai, sakārtots tiesiskais regulējums un motivējoša uzņēmējdarbības vide,” norādīja Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis pauda neapmierinātību ar šā gada budžeta pieņemšanas gaitu, tostarp neskaidrībām ap mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja režīma izbeigšanu. Tas izraisīja pamatotu kritiku un neizpratni uzņēmējos un sabiedrībā. Valsts prezidents akcentēja, ka īpaši sekos līdzi tam, kā valdība pildīs savu apņemšanos līdz šā gada jūnijam izstrādāt mikrouzņēmumu režīmā strādājošo mazo un dzīvesstila uzņēmumu atbalsta koncepciju.

Arvils Ašeradens informēja, ka 2017. gadā tiek prognozēta straujāka valsts tautsaimniecības izaugsme, sasniedzot vismaz 3% iekšzemes kopprodukta. Lai veicinātu stabilu ilgtermiņa attīstību, būtisks ministrijas mērķis ir ieviest ekonomikā strukturālas pārmaiņas, veicināt uzņēmējiem nepieciešamo darbinieku apmācību, kā arī stiprināt likuma varu uzņēmējdarbības vidē.

“Valsts ekonomiskās attīstības veicināšanai nepieciešama aktīva un izlēmīga rīcība, kā arī spēja uzņemties atbildību par rezultātiem,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

5 komentāri