Vējonis neizsludina likuma labojumus. Prasa saglabāt amata termiņa ierobežojumu

0 Komentāru

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nav izsludinājis likuma labojumus, kas paredz atcelt ierobežojumu rajonu tiesu un apgabaltiesu priekšsēdētājiem būt amatā vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Likuma izmaiņas prezidents nodevis atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Raimonds Vējonis uzskata, ka amata termiņa ierobežojuma atcelšana nav vērsta uz tiesu sistēmas attīstību. Tā skaidro prezidenta pārstāvis Jānis Siksnis.

Jānis Siksnis
Valsts prezidenta preses padomnieks

Valsts prezidents uzskata, ka stipru demokrātisku sistēmu raksturo tas, ka amatpersonas pēc noteikta termiņa tiek mainītas, lai arī citām personām būtu iespēja parādīt sevi, parādīt savas līdera prasmes. Un ilgstoša kādu amatpersonu atrašanās amatos rada stagnācijas riskus.

Prezidents tāpat uzskata, ka rotācija tiesu varas vadošajos amatos veicinātu profesionālo izaugsmi visos tiesu varas līmeņos un palīdzētu nostiprināt tiesiskumu.

Kāpēc Saeima bija nolēmusi atteikties no amata divu termiņa ierobežojuma tiesu priekšsēdētājiem, vai deputāti ir gatavi ņemt vērā prezidenta iebildumus? Plašāk par šo tematu – LNT Ziņās plkst. 20.00!

0 Komentāru