Vējonis neizsludina likuma labojumus. Prasa saglabāt amata termiņa ierobežojumu

Komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nav izsludinājis likuma labojumus, kas paredz atcelt ierobežojumu rajonu tiesu un apgabaltiesu priekšsēdētājiem būt amatā vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Likuma izmaiņas prezidents nodevis atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Raimonds Vējonis uzskata, ka amata termiņa ierobežojuma atcelšana nav vērsta uz tiesu sistēmas attīstību. Tā skaidro prezidenta pārstāvis Jānis Siksnis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Siksnis
Valsts prezidenta preses padomnieks

Valsts prezidents uzskata, ka stipru demokrātisku sistēmu raksturo tas, ka amatpersonas pēc noteikta termiņa tiek mainītas, lai arī citām personām būtu iespēja parādīt sevi, parādīt savas līdera prasmes. Un ilgstoša kādu amatpersonu atrašanās amatos rada stagnācijas riskus.

Prezidents tāpat uzskata, ka rotācija tiesu varas vadošajos amatos veicinātu profesionālo izaugsmi visos tiesu varas līmeņos un palīdzētu nostiprināt tiesiskumu.

Kāpēc Saeima bija nolēmusi atteikties no amata divu termiņa ierobežojuma tiesu priekšsēdētājiem, vai deputāti ir gatavi ņemt vērā prezidenta iebildumus? Plašāk par šo tematu – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl