Vējonis: Nav pamata runāt par krīzi valdībā

5 komentāri

Par spīti tam, ka valdībā iestrēgušas sarunas, kur rast papildu finansējumu veselības aprūpes sistēmai, un joprojām nav skaidrības arī par nodokļu reformu, nav pamata runāt par krīzi valdībā. Tā šodien pēc tikšanās ar premjerministru sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pie varas esošo partiju līdz šim neauglīgais darbs, revidējot nodokļus un meklējot naudu Veselības ministrijai, neliecina par to, ka valdošā koalīcija būtu vāja, jo šie ir sarežģīti risināmi jautājumi. Tā uzskata prezidents.

Savukārt premjers uzsver, ka viņam nav iemesla neticēt koalīcijas partiju spējām vienoties. Tāpēc, viņaprāt, nav jēgas spekulēt, kas notiktu gadījumā, ja vienošanos panākt tomēr neizdotos.

Tikmēr valdība sākusi gatavoties nākamā gada valsts budžeta veidošanai. Ministrijas iesniegušas pieprasījumus par tām nepieciešamo papildu finansējumu. Taču, cik liela ir ministriju “apetīte”, Finanšu ministrija neatklāj. Tās pārstāvis Aleksis Jarockis LNT Ziņām norādīja, – kas attiecas uz ministriju pieprasījumiem, tad tie ir jāprasa ministrijām pašām. Finanšu ministrija pārējo ministriju vietā neplāno informēt par pieprasījumu saturu.

5 komentāri