Komentāri

”Latvijas pozīcija ir nemainīga – ir būtiski jāpalielina NATO klātbūtni Baltijas valstīs, un šai klātbūtnei ir jābūt pastāvīgai. Tas, kā šī klātbūtne izpaudīsies, var būt diskusiju jautājums,” atbildot uz LNT Ziņu dienesta žurnālistes Lāsmas Grundules jautājumu, kāda tieši ir Latvijas nostāja jautājumā par NATO bāzes izveidošanu Latvijā, norādīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Līdz šim no augstu stāvošām Latvijas amatpersonām izskanējusi pretrunīga informācija par to, vai Latvijā būtu jāizveido pastāvīga NATO bāze. Proti, Ministru prezidente Laimdota Straujuma raidījumā “900 sekundes” pauda, ka valdībā vēl nav skaidras nostājas par to, vai jāizveido NATO bāzi Latvijā, tikmēr aizsardzības ministrs ieprieks izteicās, ka tādai bāzei noteikti ir jābūt.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:
Tam nav nozīmes – vai NATO klātbūtne tiek nodrošināta kā NATO bāze, vai militāristi reģionā uzturas rotācijas kārtībā, vai kādā citādākā veidā.

Līdz NATO samitam Velsā, kas notiks septembra sākumā, visas valstis būs nonākušas pie kopīga lēmuma, ko tad arī plānots apstiprināt, norādīja ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visi vadošie politiķi ir apliecinājuši – ja pret kādu no NATO dalībvalstīm būs militārā agresija, pārējās NATO dalībvalstis nāks palīgā, uzsvēra ministrs. ”Šī ietvara līmenī visas dalībvalstis darbojas, neatkarīgi no tā, kāds lēmums tiks pieņemts Velsas samitā par to, kāda tieši būs NATO klātbūtne Baltijas reģionā,” norādīja R. Vējonis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl