1 komentārs
Vējonis: mūsu tēvi un vectēvi Latviju nosargāja ar ciešanām, asarām un izlietām asinīm
FOTO: F64

Cauri gadu simtiem mūsu zeme ir nemitīgi apdraudēta. Tomēr mūsu tēvi un vectēvi apzinājās brīvības un neatkarības nozīmi. Viņi to izcīnīja un nosargāja ar kaujām, smagām ciešanām, izlietām asarām un asinīm, šodien, uzrunājot militārās parādes dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

”Šodien, kad svinam 18.novembri un atceramies dienu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, mēs esam aicināti palikt uzticīgi tām vērtībām, ko mūsu tēvi mums ir atstājuši mantojumā. Tā ir mūsu zeme – Latvija, mūsu kultūra un valoda.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Daudzās vajāšanas un kari mūsu zemi un tautu ir liekuši un lauzuši. Cauri gadu simtiem mūsu zeme ir nemitīgi apdraudēta. Tomēr mūsu tēvi un vectēvi apzinājās brīvības un neatkarības nozīmi. Viņi to izcīnīja un nosargāja ar kaujām, smagām ciešanām, izlietām asarām un asinīm. Tā bija cena, lai mēs varētu dzīvot brīvā valstī.”

”Šodien Latvija un tās Nacionālie bruņotie spēki ir spēruši lielu soli, iekļaujoties Eiropas Savienībā un NATO aliansē. Mēs apzināmies, ka savas valsts neatkarību nevar nosargāt bez stipriem, moderniem un kaujas spējīgiem bruņotajiem un drošības spēkiem, kas gatavi stāvēt tēvijas sardzē ne tikai par valsts sauszemes robežām, jūras un gaisa telpu, bet par katru pilsētu un novadu, ģimeni un nacionālajām vērtībām.”

”Atcerēsimies, ka šodien mēs vairs neesam vieni: esam saņēmuši lielu atbalstu no mūsu sabiedrotajiem militārajā jomā. Vienlaikus mūsu karavīri daudzās militārajās mācībās un starptautiskās militārās operācijās ir pierādījuši, ka ir gatavi būt nomodā ne tikai par savu valsti, bet par ikvienas NATO alianses dalībvalsts drošību un neatkarību. To apliecina un atzinīgi novērtē mūsu sabiedrotie.”

”Kā Bruņoto spēku augstākais vadonis esmu gandarīts un lepns par katra karavīra stāju un profesionalitāti, par teicamām kaujas spējām un uzkrāto pieredzi. Šodienas militārā parāde ir apliecinājums tam, ka mūsu rindās ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi – ja būs nepieciešams – ar ieročiem rokās aizstāvēt savu dzimteni Latviju.”

”Būsim stipri, lepni un vienoti mīlestībā un ticībā savas valsts nākotnei!”

TOP komentāri

 • Zenta
  +1 +1 0

  Zenta

  Gods un slava mūsu tēviem un vectēviem, kas nosargāja Latviju. Bet kauns ir par mūsu politiķiem. Nabaga pensionāri, kas jaunībā varbūt aizstāvēja Latviju, kādos apstākļos viņi dzīvo. Valdībai par šiem cilvēkiem vajadzētu rūpēties un celt godā, bet viņiem jau rūp pašiem savi labumi.
  Raimonda Vējoņa runa:
  ”Šodien, kad svinam 18.novembri un atceramies dienu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, mēs esam aicināti palikt uzticīgi tām vērtībām, ko mūsu tēvi mums ir atstājuši mantojumā. Tā ir mūsu zeme – Latvija, mūsu kultūra un valoda.”

  Tieši tā, mums vajadzēja saglabāt to, ko tēvi un vectēvi atstāja mantojumā, bet kas tagad pieder Latvijai, viss gandrīz ir pārdots ārzemniekiem, paši Latvieši brauc prom no Latvijas, jo darbu šeit nevar atrast. Visi uzņēmumi, kas bija tika likvidēti. Cilvēki Latvijā vairs nejūtas kā savas zemes saimnieki.
  Vai par tādu Latviju, kāda tā ir tagad cilvēki cīnījās un krita kaujās?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl