Vējonis: Mūsu atmiņās vienmēr paliks Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā

Komentāri
Vējonis: Mūsu atmiņās vienmēr paliks Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā
FOTO: F64

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Izsaku visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot. Mūsu atmiņās vienmēr paliks Ojāra Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā, viņa neatkārtojamais balss tembrs un izpildītās leģendārās dziesmas.

Jau vēstījām, ka piektdien, 22. aprīlī, mūžībā aizgājis pašmāju leģendārais estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs.

Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī un, iegūstot vidējo tehnisko izglītību, sācis strādāt rūpnīcā Stars par virpotāju. Savas mūziķa gaitas viņš sācis, darbojoties pašdarbības ansamblī, un dziedājis restorānā Tallina. 1963. gadā viņš kopā ar Jāni Zirni izveidoja ansambli Zvaigznīte, tajā pavadīja arī dienestu armijā, 1966. gadā uzvarot Liepājas dzintarā. Savukārt kopā ar Raimondu Paulu Grinbergs strādājis Rīgas estrādes orķestrī.No 1973. gada Grinbergs sācis dziedāt filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, dziedājis Ulda Stabulnieka dziesmas.Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: Dziesma nenosalst 1969.gadā un Teic, kur zeme tā (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971.gadā.

2007. gadā mūziķis saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

2013. gadā Grinbergs kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri.

No 1995. gada viņš strādājis privātā mūzikas skolā Alūksnes pusē, tajā pašā gadā kļuvis par Rezakas Mūzikas ģimnāzijas direktoru.

1995. gadā Grinbergs bijis arī 6. Saeimas deputātu.

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl