Vējonis: Man ir “plāns B” valdības veidošanā, kas partijām varētu nepatikt

18 komentāri
Vējonis: Man ir “plāns B” valdības veidošanā, kas partijām varētu nepatikt
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas līdz pirmdienai, 26. novembrim, nebūs spējušas vienoties par vairākuma atbalstītu Ministru prezidenta amata kandidātu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota, intervijā “900 sekundēm” atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir “plāns B”, taču neatklāja, kāds tas ir, vien atzina, ka “partijām tas varētu nepatikt”. Valsts pirmā persona gan norādīja, ka minētais “plāns B” nekādā gadījumā nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

“Es esmu devis termiņu līdz pirmdienai, lai partijas piedāvā [vairākuma atbalstītu premjera amata kandidātu]. Nu tad zināmā mērā var teikt, ka 26. novembris ir tas kritiskais brīdis. Ja partijas līdz tam nespēs vienoties, tad tām šādas tiesības vispār vairs netiks dotas,” sacīja Vējonis.

No otrdien notikušajām sarunām ar parlamentā ievēlēto partiju pārstāvjiem Vējonis neesot guvis pārliecību, ka pašreiz kāds no kandidātiem gūtu vismaz minimālo – 51 deputāta – atbalstu. Un tas neliecinot par stabilas valdības iespējamību.

Partijas arī norādījušas, ka ļoti aktīvi strādās, lai piedāvātu savus kandidātus, ne tikai pašreiz aktuālos variantus – Aldi Gobzemu (“KPV LV”) un Arti Pabriku ( “Attīstībai/Par!”). Tiesa gan, Vējonis atzina, ka partijas melojušas, jo “sarunas, protams, pašreizējā brīdī īsti nenotiek un ir kaut kāds zināms klusums, tā kā katrs sēž savos ierakumos un kaut ko gaida, gaida, kad prezidents sauks kādu kandidātu”.

Vējonis cer, ka atlikušajās trīs dienās partijas spēs saturīgi izvērtēt un izvirzīt kandidatūru premjerministra amatam, kurš spēs izveidot vairākuma valdību.

Saruna ar Raimondu Vējoni

18 komentāri