Vējonis: Latvijas valsti ir jāturpina būvēt katru dienu

20 komentāri
Vējonis: Latvijas valsti ir jāturpina būvēt katru dienu
Foto: f64

Latvijas valsti ir jāturpina būvēt katru dienu – kā ēku, ko ar saviem lēmumiem un izvēlēm ceļ katrs no mums, apsveikumā Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā norādījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka šīs celtnes pamats ir Satversme.

“Pirms simts gadiem mums nācās izcīnīt savu brīvību ar ieročiem rokās. Tas bija trauksmains laiks, Latvijas varoņu laikmets. Bet tā bija iespēja uzsākt veidot mūsu valsti,” apsveikumā rakstījis prezidents.

Viņš atgādināja, ka šajā dienā 1920. gadā uz savu pirmo sēdi sanāca pasaules vēsturē pirmais visas Latvijas tautas vēlētais parlaments, kura deputāti pieņēma valsts pamatlikumu, nostiprināja Latvijas valsts iekārtu, un panāca drīzu mūsu valsts starptautisko atzīšanu.

“Šogad, kad svinam mūsu valsts neatkarības 100. gadadienu, notiks jau trīspadsmitās Saeimas vēlēšanas. Tas ir īstais laiks atskatīties un novērtēt, cik liela nozīme ir brīvām vēlēšanām, un kādu atbildību tas mums uzliek. Satversmes sapulces vēlēšanās ar aizpildītiem biļeteniem un pilsonisko līdzdalību tika noteikta valsts nākotne. Jo tikai tāds lēmums ir neapšaubāms visas pasaules priekšā – kā to pierādīja Latvijas Satversmes sapulce toreiz, un Augstākā Padome ar savu vēsturisko balsojumu 1990. gada 4. maijā,” apsveikumā uzsvēris Vējonis.

Valsts prezidents arī norāda, ka Satversme sapulces vēlēšanās piedalījās gandrīz 85% no valsts pilsoņiem. “Tikai retais palika malā, un tas ir vēl viens iemesls atcerēties šo dienu. Atcerēties, lai uzņemtos atbildību par savu un mūsu valsts nākotni. Tādu iespēju dod tikai brīvas, demokrātiskas vēlēšanas. Atcerēsimies par pirmajām no tām, gatavojoties nākamajām!” noslēgumā uzsvēris Vējonis.

Kā ziņots, otrdien tiek svinēta Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas gadadiena.

Lai godinātu Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanu un tās pirmo prezidentu Jāni Čaksti, otrdien notika svinīga ziedu nolikšanas ceremonija Čakstes atdusas vietā II Meža kapos. Ziedu nolikšanas ceremonijā aicināti piedalīties Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, Satversmes tiesas tiesneši, Čakstes radinieki, kā arī Augstākās padomes deputāti, kas balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.