Vējonis kategoriski noraida kritiku par neveiklo brīdi preses konferencē ar Trampu

29 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien, 11. aprīlī, kategoriski noliedza, ka Baltijas valstu līderu un ASV prezidenta Donalda Trampa preses konferences laikā Vašingtonā nav sapratis Trampu, kurš aicināja Latvijas prezidentu nākamā jautājuma uzdošanai izvēlēties reportieri.

Latvijas medijiem preses konferences laikā tika dota otrā iespēja uzdot jautājumu, un Tramps aicināja Vējoni izvēlēties reportieri, kas pārstāv ”īstas ziņas, nevis viltus ziņas”.

Vējonis trešdien žurnālistiem skaidroja, ka ignorējis šo aicinājumu, jo nav vēlējies iesaistīties ASV notiekošajās diskusijās par to, kas ir vai nav īsti mediji.

”Ja šeit nezinu, kāpēc, tas tiek uzskatīts par misēkli no manas puses, es gribu viennozīmīgi apgalvot to, ka tā bija mana rīcība konkrētajā situācijā, ņemot vērā to, ka katrai valstij bija iespēja tikai vienam [žurnālistu] jautājumam. Un es nekad neiesaistīšos notiekošajās diskusijās par to, kurš ir īsts medijs un kurš nav īsts medijs. Un, ja man šāda situācija atkārtotos šodien, es rīkotos tieši tāpat,” savu rīcību skaidroja Vējonis.

Vējonis norādīja, ka kopumā viņa vizīte ASV bija veiksmīga, un tās laikā sasniegti cerētie rezultāti.