1 komentārs

Krievijas plašsaziņas līdzekļos publicētā informācija par Latvijas iedzīvotāja spiegošanu ir kārtējais apliecinājums kaimiņvalsts izvērstajam informatīvajam karam. Tā apgalvo Latvijas atbildīgās amatpersonas. Spiega nopratināšana un vēl vairākas Kremļa kontrolētās televīzijas veidotajā sižetā iekļautās detaļas norādot uz apzināti veidotu dezinformāciju. 

Ja Krievijas specdienesti patiešām atklātu spiegu, nopratināšanas laikā to neviens ar tēju un cepumiem necienātu. Turklāt šo procesu nerādītu televīzijā sensāciju raidījumā kā svētdien Krievijas telekanālā NTV. Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ir pārliecināts, ka tā ir kārtējā propagandas deva Krievijas publikai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Tas viennozīmīgi ir skaidrs, ka Krievijas propagandas mašīna dara savu darbu un viņa mērķtiecīgi cenšas nomelnot Latvijas valsti, NBS – lai radītu spriedzi, pirmkārt, valstī un radītu neuzticību mūsu attiecībās ar sabiedrotajiem.

Arī eksperti norāda, ka raidījumā demonstrētais sižets ir propagandas stāsts Krievijas iedzīvotājiem, lai parādītu, ka Eiropas prezidējošā valsts ir nedraudzīga, ka te ir spiegi, turklāt viņi ir gatavi pārdoties, un tas liecina, ka NATO valstu attiecībās nav uzticamības.

Politologs Andris Sprūds

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ja mēs runātu par nopietnām lietām, tad, visticamāk, tas neparādītos medijos, tas cilvēks nevis tiktu aizsūtīts atpakaļ uz Latviju, bet, visticamāk, tiktu apcietināts, izmeklēts utt., tā kā ir uztaisīts spiegu teātris.

Raidījumā demonstrētajos kadros redzams, kā kāds omulīgs kungs, kuru sauc Andrejs Dudarevs, stāsta, ka ir dubultaģents un jau 22 gadus strādā Latvijas un ASV specdienestos, taču tagad piedāvā slepenu informāciju Krievijai.

Pieejamā informācija liecina, ka Andrejs Dudarevs 2009. gadā beidzis dienestu NBS un kopš 2010. gada strādā Civilās aviācijas aģentūrā. Aģentūras administratore telefoniski šo faktu apstiprināja, taču neko sīkāk paskaidrot nemācēja.

Dudarevs Krievijas televīzijas raidījumā pavēstījis, ka viņam ir slepena informācija par NATO pretraķešu aizsardzības sistēmu izkārtojumu, tomēr aizsardzības ministrs skaidro, ka slepenu informāciju nespēj iegūt persona, kurai nav pielaides valsts noslēpumam.

Eksperti skaidro, ka Krievija ar šādām metodēm cenšas radīt valsts ārējos ienaidniekus, bet spiegu tēma ir pateicīga, jo sabiedrība to kāri uztver.

Dažu mēnešu laikā šis ir jau otrais gadījums, kad kaimiņvalsts mediji ziņo par it kā atklātiem Latvijas spiegiem.

TOP komentāri

  • oomīte
    0 0 0

    oomīte

    Un kādēļ mums tāds Dimants ir domāts, krāšņumam ??? nē taču, lai aizpildītu vietu un klusi kalpotu svešiem spēkiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl