Vējonis iestrēdzis vardarbības plosītajā Centrālāfrikas Republikā; latviešu karavīri iekļūst apšaudē

0 Komentāru
Vējonis iestrēdzis vardarbības plosītajā Centrālāfrikas Republikā; latviešu karavīri iekļūst apšaudē
()

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) iestrēdzis vardarbības plosītajā Centrālāfrikas Republikas (CĀR) galvaspilsētā Bangi. Lidojumi uz un no Bangi jau trīs dienas nenotiek drošības apsvērumu dēļ.

Foto: LETAŠodien viņam esot bijis jālido prom, taču tas neesot iespējams. Tiekot meklēti risinājumi, kā izkļūt no CĀR.

7. oktobrī Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube ieradās CĀR, kur vairāku dienu darba vizītē iepazinās ar Eiropas Savienības (ES) militārās operācijas norises gaitu.

 

Latvijas karavīri Centrālāfrikas Republikā iekļuvuši apšaudē 10. oktobra vakarā Latvijas karavīri Centrālāfrikas Republikā (CĀR) iekļuvuši apšaudē. Latvijas karavīri, veicot patrulēšanu, iekļuva tiešā apšaudē. Cietušo nav, bet bojātas divas automašīnas. Tiek ziņots, ka 9. oktobrī pēc uzbrukuma konvojam CĀR galvaspilsētā Bangi tika nogalināts ANO miera uzturētājs no Pakistānas. Latvijas kontingentu veido 40 karavīru vienība, kas uzdevumus pilda valsts galvaspilsētā Bangi. Rotācijas kārtībā pašlaik Latvijas karavīri iesaistīti visos daudznacionālā bataljona uzdevumos – bāzes apsardzē, dažādu pilsētā stratēģiski svarīgu objektu apsardzē, kā arī patruļās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Kopš augusta manevra vadam nācis klāt vēl viens uzdevums – ātrās reaģēšanas vienības uzdevumu veikšana. 20. augusta rītā Latvijas karavīri iekļuva netiešā uguns apšaudē. Lai arī cietušo nebija, tika konstatēti vairāki ložu trāpījumi izmantotajā tehnikā. Šī ir pirmā reize, kad bruņotie spēki skaitliski lielas vienības sastāvā ir iesaistīti miera uzturēšanas operācijās Āfrikas kontinentā, un iegūtā pieredze būs pamats lēmumu pieņemšanai par Latvijas dalību gan Eiropas Savienības (ES), gan ANO miera uzturēšanas operācijās.

0 Komentāru