Vējonis ielūdzis karalieni Elizabeti II 2018. gadā apmeklēt Latviju

Pievienot komentāru
Vējonis ielūdzis karalieni Elizabeti II 2018. gadā apmeklēt Latviju
FOTO: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone otrdien, 19. jūlijā, ieradās audiencē pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II Bakingemas pilī, Londonā. Tās laikā Valsts prezidents ielūdza karalieni 2018. gadā apmeklēt Latviju par godu valsts simtgades svinībām.

Valsts prezidents, pasniedzot ielūguma vēstuli Elizabetei II, akcentēja, ka karalienes vizīte Latvijā simtgades svinību ietvaros tiktu augsti novērtēta. Valsts prezidents norādīja, ka Latvija nozīmīgo jubileju svinēs ar plašu kultūras programmu Latvijā un ārvalstīs, tostarp Apvienotajā Karalistē.

Video

Sarunas laikā Valsts prezidents uzsvēra, ka Lielbritānija ir nozīmīgs partneris Latvijai. To apliecina ciešā sadarbība dažādos līmeņos un formātos. ”Mūsu valstis vieno ļoti ciešas ekonomiskās saites, padarot Lielbritāniju par vienu no Latvijas galvenajiem tirdzniecības partneriem,” teica Valsts prezidents.

Valsts prezidents vēlreiz apsveica Elizabeti II 90. dzimšanas dienā, novēlot viņai stipru veselību un spēku.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze laikā no 18. līdz 20. jūlijam atrodas oficiālajā vizītē Londonā, Lielbritānijā.

Oficiālās vizītes ietvaros paredzēta Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas spīkeri baronesi D’Souzu, parlamenta Pārstāvju palātas spīkeri Džonu Berkovu, kā arī viesošanās Daugavas Vanagu namā, tikšanās ar latviešu kopienas pārstāvjiem un NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba apskate.