Vējonis: būtu svarīgi, ka Latvija celtu savu LNG termināli

Komentāri

Latvija nav paspērusi nevienu būtisku soli enerģētiskās neatkarības ceļā, iepretim Lietuvai, kurai ir savs sašķidrinātās gāzes terminālis. Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā raidījumam Nekā personīga norādīja, ka iemesls tam varētu būt tas, ka šobrīd ar pamatjautājumu ir kļuvuši politiskie strīdi, piemēram, kur tas atradīsies.

”Politiskajām partijām ir dažādi uzskati par projektu atrašanās vietu. Mēs tomēr bieži vien nevērtējam racionālos apstākļus, piemēram, ka Inčukalna gāzes krātuve ir tuvāk Rīgai vai Skultei, runājot kaut vai par LNG projektu. Un  bieži vien lēmuma pieņemšanā parādās šie politiskie aspekti, kas traucē pieņemt racionālus lēmumus,” piebilda Vējonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunievēlētais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Manuprāt, tas būtu svarīgi, ka mums ir savs LNG terminālis arī Latvijā. Jo īpaši tāpēc, ka 2017. gadā Inčukalna gāzes krātuve atgriezīsies pilnīgā īpašumā un izmatošanā Latvijas valstij, un mums būs jebkurā gadījumā jānodrošina Inčukalna gāzes krātuves izmantošana un tajā iekšā būs jāuzpilda gāze. Jautājums, no kurienes šī gāze nāks- vai joprojām tikai un vienīgi  no Krievijas,  vai būs arī alternatīvie gāzes avoti, kas arī mazinātu mūsu ietekmējamību no Krievijas un atkarību no Krievijas gāzes.

Vējonis arī norādīja, ka jāuzsāk diskusija, ko darīt ar Inčukalna gāzes krātuvi 2017. gadā, kad beigsies līgums ar Latvijas gāzi.

Lasi vēl