Vējonis: būtu svarīgi, ka Latvija celtu savu LNG termināli

Komentāri

Latvija nav paspērusi nevienu būtisku soli enerģētiskās neatkarības ceļā, iepretim Lietuvai, kurai ir savs sašķidrinātās gāzes terminālis. Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā raidījumam Nekā personīga norādīja, ka iemesls tam varētu būt tas, ka šobrīd ar pamatjautājumu ir kļuvuši politiskie strīdi, piemēram, kur tas atradīsies.

”Politiskajām partijām ir dažādi uzskati par projektu atrašanās vietu. Mēs tomēr bieži vien nevērtējam racionālos apstākļus, piemēram, ka Inčukalna gāzes krātuve ir tuvāk Rīgai vai Skultei, runājot kaut vai par LNG projektu. Un  bieži vien lēmuma pieņemšanā parādās šie politiskie aspekti, kas traucē pieņemt racionālus lēmumus,” piebilda Vējonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunievēlētais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Manuprāt, tas būtu svarīgi, ka mums ir savs LNG terminālis arī Latvijā. Jo īpaši tāpēc, ka 2017. gadā Inčukalna gāzes krātuve atgriezīsies pilnīgā īpašumā un izmatošanā Latvijas valstij, un mums būs jebkurā gadījumā jānodrošina Inčukalna gāzes krātuves izmantošana un tajā iekšā būs jāuzpilda gāze. Jautājums, no kurienes šī gāze nāks- vai joprojām tikai un vienīgi  no Krievijas,  vai būs arī alternatīvie gāzes avoti, kas arī mazinātu mūsu ietekmējamību no Krievijas un atkarību no Krievijas gāzes.

Vējonis arī norādīja, ka jāuzsāk diskusija, ko darīt ar Inčukalna gāzes krātuvi 2017. gadā, kad beigsies līgums ar Latvijas gāzi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl