Vējonis ar kundzi cildina ģimenes, kas audzina bērnus, kuri palikuši bez bioloģiskajiem vecākiem

2 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni Rīgas pilī otro reizi rīkoja Bāreņu dienu. Sirsnīgā pasākumā cildināta ģimeņu drosme, pašaizliedzība un ziedošanās bez vecāku gādības palikušo bērnu labā.

Rīgas pilī ieradās daudzas audžuģimenes, adoptētāji un aizbildņi no visas Latvijas.

Pasākuma laikā izskanēja bērnu un ģimeņu stāsti. Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni cildināja ģimeņu drosmi un pašaizliedzību audzināt tos bērnus, kuri palikuši bez bioloģisko vecāku gādības.

Pasākumā piedalījās labklājības ministrs Jānis Reirs, kurš informēja par plānotajām iniciatīvām, pilnveidojot atbalsta sistēmu un sākot darbu pie specializēto audžuģimeņu izveides. Tikmēr Vējone piebilda, ka Bāreņu dienas nolūks ir pievērst uzmanību tiem bērniem, kuri aug bērnunamos – ap 1 500.

TOP komentāri

 • atraitne
  0 0 0

  atraitne

  liekulīgi. Un tai pat laikā valsts, kad nomira mans vīrs, un es paliku ar adoptētu bērnu bez apgādnieka, pieprasīja maksāt mantojuma nodokli, kura pārmaksu līdz šai dienai nav atgriezusi. Pēc tam uz mazgadīgā bērna vārda tika sūtītas NIN vēstules ar parastajiem draudiem, kas būs, ja laikā nenomaksās ( mans mazgadīgais bērns) zemes nodokli utt. Vienmēr esmu strādājusi vairākās darba vietās valsts darbā, lai uzturētu bērnu. Tagad arī šo iespēju man gribēja atņemt. NEKAD MAN VALSTS NAV PALĪDZĒJUSI. Jā, bērnam maksā līdz 18 gadu vecumam pensiju, aprēķinot mirušā tēva pensiju. Bet cik cilvēks spēj sapelnīt pensiju līdz 35 gadiem? vadot bērnu skolas gaitās, maksāju brīvprātīgi obligātos ziedojumus par valsts neizdarītajiem darbiem- klases remonta naudas, grāmatas utt. Nekādu atvieglojumu medicīnas izdevumos arī nebija.
  Arī par psiholoģisko palīdzību pēc vīra nāves maksāju pati.
  Tas ir absurds piedzīt mantojuma nodokli, situācijā, kad mirst mazgadīga bērna apgādnieks, viens no adoptētājiem. Palīdz tikai Dievs un tuvinieki . Sandi, lai arī kā smeldz sirds, nevajag lamāties. Ir teiciens "Veselais slimo nekad nesapratīs"
 • sandis
  0 0 0

  sandis

  tie perdeli to vien mak ka cildinat bet padomat parto lai vecaki varetu pasi audzinat savus bernus ne

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl