Vējonis apsveic Putinu ar uzvaru vēlēšanās un pauž cerību uz abpusēji labvēlīgu kaimiņattiecību attīstību

2 komentāri
Vējonis apsveic Putinu ar uzvaru vēlēšanās un pauž cerību uz abpusēji labvēlīgu kaimiņattiecību attīstību
Foto: f64

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir apsveicis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš saglabājis savu amatu pēc tikko kā notikušajām vēlēšanām Krievijā.

Latvijas Valsts prezidenta kancelejā norāda, ka atbilstoši diplomātiskajā praksē pieņemtajam, Vējonis nosūtījis rakstveida apsveikumu Putinam. Tajā Vējonis novēl, lai Krievijas prezidenta darbs sekmētu visas Krievijas tautas labklājību, kā arī pauž cerību uz abpusēji labvēlīgu Latvijas-Krievijas kaimiņattiecību attīstību.

Trešdien no rīta Vējonis sacīja, ka vēl nav izlēmis, vai apsveiks Putinu, vienlaikus norādot, ka šādās situācijās apsveikumus nosūta, ja vēlēšanu procedūrā nav konstatēti klaji pārkāpumi.

“Katra valsts pati pieņem lēmumus. Apsveikt vai neapsveikt- tā ir katras valsts izšķiršanās, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai ir bijuši kādi rupji pārkāpumi vēlēšanu procesā,” citēts Vējonis.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida ir apsveikusi Putinu, savukārt Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite to atteikusies darīt.

2 komentāri