Vējonis algu celšanu nesaista ar Saeimas vēlēšanām

2 komentāri

Ir tikai sakritība, ka valdība lēmumu palielināt skolotāju minimālo algu ir pieņēmusi priekšvēlēšanu laikā. Tā trešdien pēc tikšanās ar premjerministru Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pretimnākšana, ko koalīcijas politiķi skolotājiem izrādījuši tieši pirms vēlēšanām, var radīt aizdomas, taču tām nav pamata, uzskata prezidents.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Diemžēl tie laiki iekrīt tieši arī pirmsvēlēšanu periodā. Protams, tas rada aizdomas, ka tas varbūt ir kāds priekšvēlēšanu solījums, bet, manuprāt, nē. Jo, kā jau es teicu, valdībai ir plāns, ko tā grib sasniegt izglītības jomā, un tā soli pa solim iet uz priekšu.

Kā ziņots, koalīcijas politiķi otrdien mainīja līdzšinējo nostāju un tomēr rada iespēju par 30 eiro celt minimālo samaksu pedagogiem, lai, sākot ar septembri, tā sasniegtu 710 eiro. Šogad tam nepieciešami gandrīz septiņi miljoni eiro, ko plānots atrast vienas nedēļas laikā.

Tas ļāvis izvairīties no masveida protesta akcijas, ko skolotāji bija iecerējuši rīkot īsi pirms Saeimas vēlēšanām.

Lai gan valdība lēmumu celt skolotāju minimālo algu pieņēma jau gada sākumā, tā īstenošanai trūka naudas, jo nebija izdevies iegūt nepieciešamo ietaupījumu no skolu tīkla reformēšanas. Tagad panākta vienošanās, ka algu celšana tiks finansēta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un Izglītības ministrijas budžeta.

2 komentāri