Vējonim izdodas izkļūt no konfliktu māktās Centrālāfrikas

0 Komentāru
Vējonim izdodas izkļūt no konfliktu māktās Centrālāfrikas
(Foto: LETA)

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) pēc vairāku dienu centieniem beidzot izkļuvis no Centrālāfrikas, kur notiekošās vardarbības dēļ bija spiests uzturēties ilgāk, nekā paredzēts.

Vējonis savā “Twitter” kontā šorīt paziņoja, ka beidzot ir izkļuvis no Centrālāfrikas un atgriezies Eiropā. Lai gan viņš nav minējis, kurā Eiropas valstī atrodas, ieraksts liecina, ka tas veikts no Francijas.

Vējoņa padomniece Aija Jakubovska pastāstīja, ka Vējonis un pārējā delegācija, tostarp Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, nolaidušies Parīzē un šodien atgriezīsies Rīgā. Plānots, ka šodien pēcpusdienā Aizsardzības ministrijā tiks rīkots preses brīfings.

Jau ziņots, ka Vējonis vairākas dienas bija “iesprostots” Centrālāfrikā, jo drošības apsvērumu dēļ nenotika lidojumi no Bangi. Ar ministru arī nebija iespējams sazināties.

7. oktobrī Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube ieradās Centrālāfrikas Republikā (CĀR), kur vairāku dienu darba vizītē iepazinās ar Eiropas Savienības militārās operācijas norises gaitu. Latvijas kontingentu CĀR veido 40 karavīru vienība, kas uzdevumus pilda valsts galvaspilsētā Bangi.

Rotācijas kārtībā pašlaik Latvijas karavīri iesaistīti visos daudznacionālā bataljona uzdevumos – bāzes apsardzē, dažādu pilsētā stratēģiski svarīgu objektu apsardzē, kā arī patruļās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Kopš augusta manevra vadam nācis klāt vēl viens uzdevums – ātrās reaģēšanas vienības uzdevumu veikšana.

0 Komentāru