Komentāri
Vēja dēļ dažviet valstī nav elektrības; spēcīgākās brāzmas – 21 metrs sekundē
Foto: LETA

Spēcīgais vējš šodien dažviet Latvijā radījis elektroapgādes traucējumus, un AS Sadales tīkls joprojām strādā pie bojājumu novēršanas, informēja uzņēmuma komunikācijas direktore Renāte Meļķe.

Šobrīd Vidzemē – Limbažu un Alojas apkaimē – elektroapgāde traucēta aptuveni 1000 mājsaimniecībām, valsts Ziemeļaustrumos – Balvu, Aizkraukles un Jēkabpils novados – aptuveni 1500 mājsaimniecībām, bet Pierīgā – Siguldas novadā – elektroapgāde traucēta 1000 klientiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā kā Sadales tīkls šodien visā Latvijā veica arī plānotus elektrotīkla remontdarbus, aktīvajā darba procesā ir ļoti grūti nosaukt precīzu klientu skaitu, kas ir bez elektrības spēcīgā vēja dēļ, jo ir papildus jāatslēdz elektrolīnijas posmi, lai nodrošinātu elektroapgādi no citām transformatoru apakšstacijām, skaidroja Meļķe.

Sadales tīkls aicina iedzīvotājus netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies vai iekrituši koki un koku zari vai zemē redzams trūcis elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, jāzvana uz Sadales tīkla klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni: 80200404.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija, dienas laikā līdz plkst. 17.00 spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Saldū – tur brāzmu ātrums sasniedzis 20,9 metrus sekundē.

Spēcīgas brāzmas bijušas visos Latvijas novados, piemēram, Priekuļos fiksētas brāzmas līdz 20,5 metriem sekundē, Jelgavā vēja ātrums bijis 19,1 metrs sekundē, bet Alūksnē – 18 metri sekundē. Daudzviet brāzmu spēks bijis ap 16-17 metriem sekundē.

Mazāk spēcīgas brāzmas fiksētas Kurzemē jūras piekrastē – ap 13-15 metriem sekundē. Rīgā brāzmu ātrums līdz plkst. 17.00 bijis 16,7 metri sekundē.

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm vējš pamazām pierims šovakar. Tomēr rīt, 9. aprīlī, tas atkal pieņemsies spēkā.

Savukārt ugunsdzēsēji savā Twitter kontā vēsta, ka šovakar viņiem vairāk jācīnās ar ugunsgrēkiem, nevis vēja sekām. Piemēram, Līgatnes pagastā šobrīd tiek dzēsta kūla. Par sagāztiem kokiem izsaukumu nav.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl