Komentāri
Veikta kratīšana vēja parku Winergy birojos Rīgā un Mārupē
FOTO: LETA

Winergy valdes loceklis Jānis Vanks apstiprinājis, ka kratīšana notikusi gan Winergy birojos Rīgā un Mārupē, gan arī viņa dzīvesvietā. Viņa rīcībā neesot informācijas par šādas rīcības iemesliem.

Kā vēstīts, vēja parku attīstītājam Winergy jau vairāk nekā gadu ieildzis strīds ar AS Norvik banka. Tā rezultātā Winergy īpašnieks Indreks Kuivaliks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, prasot ne mazāk kā 51 miljona eiro kompensāciju.

Winergy juriste Jūlija Brice informē, ka 12. novembrī Kuivaliks iesniedzis prasību pret Latvijas valsti izskatīšanai īpaši sasauktai (ad hoc) šķīrējtiesai, kas nodibināta saskaņā ar ANO Starptautiskās tirdzniecības noteikumu komitejas (UNCITRAL) šķīrējtiesas noteikumiem. Prasība arī nosūtīta Hāgas Patstāvīgās šķīrējtiesas ģenerālsekretāram.

Kuivaliks prasa Latvijas valstij kompensāciju, jo uzskata, ka valsts pārkāpj Latvijas un Igaunijas valdību noslēgto līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību. Uzņēmumā informēja, ka zaudējumu kompensācijas summa ir ne mazāka kā 51 463 145 eiro.

Kuivaliks savā iesniegumā starptautiskajai šķīrējtiesai norāda uz Latvijas iestāžu nepārprotamu un situācijai neatbilstošu rīcību, lobējot vienas puses, proti, AS Norvik banka, intereses civiltiesiskā strīdā starp diviem komersantiem.

Winergy Ventspils novada Popes un Tārgales pagastā ierīkoja Latvijā jaudīgāko vēja elektroenerģijas parku. Tajā uzstādīti jaunās paaudzes “Siemens” ģeneratori, katrs ar 2,3 megavatu (MW) jaudu, 90 metru torņa augstumu, ar 101 metra rotora diametru, 50 metru spārna garumu.

2012. gadā Winergy un Norvik banka noslēdza trīs aizdevuma līgumus par kopējo summu apmēram 18,5 miljoni eiro, no kuriem atmaksāti 2,5 miljoni eiro. “Norvik banka” toreiz pieprasījusi atmaksāt visu aizdevuma summu, ko Winergy nevarēja uzreiz izpildīt.

2013. gada maijā Valsts policija pēc bankas iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu “Norvik bankas” naudas līdzekļu 1,18 miljonu eiro apmērā nelikumīgu iegūšanu, kā rezultātā tika piemērots arests visai Winergy mantai, kuras vērtība ir vismaz 21,45 miljoni eiro. Savukārt 2014. gada augustā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā tika apstiprināts Winergy tiesiskās aizsardzības procesa plāns.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl