Veikalu darbinieki spiesti aizrādīt pircējiem, kuri neievēro “Covid-19” dēļ noteikto distanci

4 komentāri
Veikalu darbinieki spiesti aizrādīt pircējiem, kuri neievēro “Covid-19” dēļ noteikto distanci
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Šajā nedēļas nogalē strādājošās pārtikas un sadzīves preču tirdzniecības vietas Rīgā nav plaši apmeklētas, liela daļa pircēju cenšas atbildīgi ievērot prasīto divu metru distanci viens no otra, bet cilvēki, kuri to neievēro, saņem aizrādījumus gan no veikalu darbiniekiem, gan citiem klientiem.

Kā novēroja aģentūra LETA, sestdien vairākos Rīgas veikalos “Depo”, “Rimi” un “Maxima” aptuveni puse cilvēku centās ievērot drošu distanci, neiet garām un nestāvēt pārāk tuvu viens otram, bet bija arī daudz tādu pircēju, kuri drošo attālumu neievēroja, burtiski spiežoties klāt citiem pircējiem.

Veikalos pie plauktiem uz grīdas daudzviet uzlīmētas dzelteni melnas līmlentes divu metru attālumā viena no otras, lai klientiem būtu vieglāk ievērot drošo distanci.

Gan Krasta ielas veikalā “Depo”, gan tirdzniecības centra “Mols” veikalā “Rimi” darbinieki aizrādīja vairākiem cilvēkiem, kuri neievēroja prasīto divu metru attālumu no citiem pircējiem. Veikala “Depo” darbiniece kādam vīrietim, kurš pie krāsu jaukšanas stenda atteicās pakāpties tālāk no cita rindā stāvoša pircēja, pat draudēja izsaukt apsardzi vai policiju.

Gan “Depo”, gan “Rimi”, gan “Maxima” veikalos pa skaļruņiem tika atskaņoti aicinājumi klientiem iepirkšanās laikā ievērot drošības pasākumus un neuzkavēties tirdzniecības zālē pārāk ilgi. Tāpat apmeklētāji tika aicināti dezinficēt rokas un iepirkšanās laikā izmantot vienreizējos cimdus, kur tādi tiek piedāvāti.

Kā ziņots, kopš piektdienas visās tirdzniecības vietās cilvēkiem obligāti jāievēro divu metru distance, preses konferencē informēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis. Šodien attiecīgu rīkojumu parakstījis ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Pēc Valanta teiktā, ar minēto rīkojumu Latvijas tirgotājiem uzdots nodrošināt papildus drošības pasākumus tirdzniecības vietās, tajā skaitā, jānodrošina pircēju sociālā distancēšanās divu metru attālumā.

LETA jau ziņoja, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Latvijā līdz 21.martam kopumā apstiprināta 124 cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra jaunākie dati.