Veikals “Depo” sodīts ar 3,7 miljonu eiro sodu; tirgotāji lēmumu pārsūdzēs

1 komentārs
Veikals “Depo” sodīts ar 3,7 miljonu eiro sodu; tirgotāji lēmumu pārsūdzēs
Mārtiņš Gineitis / LETA

Konkurences padome (KP) sodījusi tirgotāju SIA “Depo DIY” ar 3,7 miljonu eiro sodu par dalību būvmateriālu mazumtirgotāju kartelī. Uzņēmumus lēmumu pārsūdzēs, jo nepiekrīt izvirzītajām apsūdzībām.

“Depo” gatavojas izmantot visas likumā paredzētās tiesības aizstāvībai. “Depo” pārstāvji informēja, ka KP pārbaudi uzņēmumā “Depo” sākusi pēc SIA “Knauf” darbības izvērtējuma, kura laikā KP ieguvusi arī materiālus par “Knauf” centieniem panākt augstāku mazumtirdzniecības cenu noteikšanai “Knauf” produkcijai. Taču “Depo” atteicies pakļauties “Knauf” prasībām, turpinot nodrošināt zemas cenas Latvijas patērētājiem.

“Depo” pārstāvji akcentē, ka viņi veikuši pilnīgu “Knauf” produktu faktisko mazumtirdzniecības cenu analīzi un var pamatot un pierādīt, ka “Knauf” produkcijai minētajā periodā mazumtirdzniecības cenas tirgū ir bijušas atšķirīgas, turklāt “Depo” savos veikalos “Knauf” produkciju ir pārdevis atbilstoši savai stratēģijai, proti, par zemākajām cenām tirgū. “Depo” uzskata, ka KP šos pierādījumus ir ignorējusi un neesot piešķīrusi jebkādu nozīmi pierādījumiem, kas skaidri norādīja uz vienpusēju “Knauf” vēlmi piemērot noteiktas mazumtirdzniecības cenas savai produkcijai un palielināt iepirkuma cenu veikaliem.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Depo DIY” apgrozījums pērn bija 203,417 miljoni eiro, kas ir par 9,41% vairāk nekā 2015. gadā, bet uzņēmuma peļņa pērn bija 12,218 miljoni eiro, kas ir par 14,53% lielāka nekā 2015. gadā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “DMT Pluss” lielākais īpašnieks ar 25,19% daļu ir Andris Kozlovskis, pa 19,94% daļu pieder Verai Marinkēvičai, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% daļu pieder SIA “Ausekļa ielas nams”, kas uz pusēm pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai un “IBS Prudentia” partnerim Ģirtam Rungainim.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00

TOP komentāri

  • Sintija Birina
    +1 +1 0

    Sintija Birina

    Mūsu valstī laikam citas soda naudas vairs nav kā tikai miljoni...kas attiecas uz materiālām vērtībām.... Tur kur dzīvībiņas tiek spīdzinātas, tas gan nieks, vien daži simti...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl