1 komentārs

Vecrīgas klubos notikusi diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ. Tā savā gada ziņojumā secina tiesībsargs Juris Jansons, izvērtējot pērn LNT Ziņu veikto eksperimentu.

Viens klubs par notikušo jau atvainojies un sola laboties, bet otrs – ar Tiesībsarga biroju sadarbojas kūtri.

Par to, ka Rīgā ir klubi, kuru durvis ārvalstniekiem ir slēgtas, pērn eksperimentā kopā ar Āzijas izcelsmes Lielbritānijas pilsoņiem pārliecinājās LNT raidījums TOP 10.

Aizbildinoties, ka notiek privāts pasākums, Latvijā studējošos jauniešus klubā Just neielaida.

Tikmēr LNT TOP 10 žurnālists eksperimenta laikā tika klubā bez problēmām.

Otrs klubs, kas ārvalstu studentu skatījumā bija ar sliktu slavu – Coyote Fly. Šajā vietā jaunieši varētu iekļūt, bet tikai šķiroties no krietnas naudas summas.

Viena no eksperimenta dalībniecēm – Stradiņa universitātes studente Sohini – par šiem gadījumiem vērsās Tiesībsarga birojā. Izvērtējot nemontētu LNT video, Tiesībsarga birojs konstatējis, ka klubos notikusi ārvalstu studentu diskriminācija, un tas ir arī norādīts tiesībsarga gada ziņojumā.

Par spīti pārliecinošajiem pierādījumiem, bārs Just apzinātu ārvalstnieku diskriminēšanu nav atzinis, taču vienlaikus klubs atvainojies studentei, kura par izklaides vietas rīcību vērsās Tiesībsarga birojā.

Kluba menedžeris Gints Zentelis nosūtījis klubā neielaistajai studentei atvainošanās vēstuli, kurā sola laboties.

LNT Ziņām kluba Just menedžeris gan nekādus komentārus par tiesībsarga atzinumu nesniedza.

Savukārt klubs Coyote Fly par ārvalstnieku diskrimināciju nav pat atvainojies un ar Tiesībsarga biroju nesadarbojas.

Tiesībsarga birojā norāda, ka vienīgais veids, kā mazināt diskrimināciju klubos, ir par šādiem gadījumiem ziņot.

Turklāt diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ ir Patērētāju tiesību aizsardzības likuma pārkāpums, par ko tiesā ir iespējams piedzīt kompensāciju.

Video

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0 0 0

    Bārts Simpsons

    uzkatu ka tas ir tikai un vienīgi pilnīgi normāli kad klubs rūpējas par saviem apmeklētājiem, nevis es eju iedzert aliņu un paklusīties mūziku un visu laiku sēžu stresā kuram nu zarnas pilnas ar trotilu piebāzstas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl