Vecrīgā vairāki vēsturiski nami avārijas stāvoklī

Komentāri
Vecrīgā vairāki vēsturiski nami avārijas stāvoklī
FOTO: LETA

Vairākas vēsturiski svarīgas ēkas Vecrīgā, piemēram, izstāžu zāle Arsenāls, kas ir arhitektūras piemineklis, ir ļoti sliktā, pat avārijas stāvoklī esošas mājas.

Mājas Jaunielā, Miesnieku ielā, Pils laukumā, kur ir māja ar nosaukumu Licejs – kopā astoņi vēstures pieminekļi – prasa tūlītēju risinājumu. Šodien ēkas apsekos Vidi degradējošu būvju komisijas eksperti, lai domātu, ko darīt turpmāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudziem namiem bojātas fasādes un to pamati. Daļai pat pamatu līmenī sienās redzamas plaisas, kas liecina par pamatu nevienmērīgu sēšanos.

Daļai ēku apmetums drūp, kas apdraud garāmgājēju drošību. Vairāki šie Latvijas vēsturei būtiskie nami pieder privātīpašniekiem, bet dažādu iemeslu dēļ viņi neveic rekonstrukcijas.

Liela daļa ēku būvētas laikā no 13. līdz 16. gadsimtam, un tās ir liecības par tā laika Rīgu un Latvijas vēsturi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl