Vecrīgā jauns tūrisma objekts – Dzīvā sudraba muzejs

17 komentāri
Vecrīgā jauns tūrisma objekts – Dzīvā sudraba muzejs
KRISTĪNE VIĻUMA, 900 SEKUNDES

Piektdien Vecrīgā durvis ver īpašs muzejs – tas veltīts sudraba mākslas darbiem un skulpturālām kompozīcijām, kuras vairāk nekā 30 gadu laikā veidojis mākslinieks Oļegs Auzers.

Auzera mākslas darbi, kas veidoti no sudraba, tapuši vairāk nekā 30 daiļrades gados, smeļoties iedvesmu no dabas norisēm, kā arī pasaules notikumiem, kas raisījuši dziļas pārdomas par nākotni. Katram mākslas darbam ir savs unikālais stāsts, ko meistars izveidojis smalkā sudraba skulptūrā.

Viens no lielākajiem eksponātiem ir “Nākotnes pils”, kas tapusi aptuveni 15 gadu laikā.

Muzejs atradīsies Vecrīgā, Jēkaba ielā 3/5. Līdz ar sudraba muzeja atvēršanas svētkiem sestdien, 23. martā, ikviens varēs apmeklēt muzeju bez ieejas maksas.

Uz vietas Dzīvā sudraba muzejā atradīsies arī juvelierdarbnīca, kur apmeklētājiem demonstrēs rotu tapšanas procesu, kā sudrabs, mainot temperatūru un fiziski uz to iedarbojoties, maina formu un kļūst par mākslas darbu vai rotu. Lai sudrabs pārvērstos par mākslas darbu, tam nepieciešama cilvēka enerģija, tādēļ arī muzeja nosaukums ir Dzīvā sudraba muzejs.

Jaunajiem pāriem, uzsākot kopīgu dzīves ceļu, būs iespēja izvēlēties īpašu programmu ar sudraba ģimenes koka izveidi.

Dzīvā sudraba muzejs strādās no pirmdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, pieaugušo ieejas biļetes maksās desmit eiro, bet bērniem līdz desmit gadu vecumam ieeja bez maksas.

Video: ieskats Dzīvā sudraba muzejā

17 komentāri