Vecpiebalgā svētki – atklāj bēdīgi slavenā ceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmu

3 komentāri
Vecpiebalgā svētki – atklāj bēdīgi slavenā ceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmu
Foto: Danuta Juste

Šodien, 24. augustā, Vecpiebalgā atklāja atjaunoto ceļa posmu uz reģionālā autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona.

Projekta ietvaros pārbūvēts 11 kilometrus garš ceļš iepriekš nokalpojušās šosejas vietā līdz pat Vecpiebalgai. Būvdarbus pabeidza šogad augustā.

Posma rekonstrukcijas izmaksas ir 8 891 271,29 eiro ar pievienotas vērtības nodokli (PVN), projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Tagad Vecpiebalgas centrā ir sakārtota ceļa infrastruktūra, izbūvēts gājēju ceļš un apgaismotas gājēju pārejas. Ceļam izbūvēta jauna asfalta sega, nobrauktuves, pieslēgumi valsts un pašvaldības autoceļiem. Atjaunoti stāvlaukumi pie Brežģa kalna un Vecpiebalgā.

Pirms gada uz šā autoceļa tika pabeigti remontdarbi posmā no pārvada pār bijušo dzelzceļa līniju līdz Brežģa kalnam aiz Taurenes.

Visa posma garumā tika veikta autoceļa pārbūve un pilnībā atjaunota ceļa sega: izbūvēts salizturīgais slānis, šķembu pamats un divas asfalta kārtas. Izbūvēts jauns monolīta dzelzsbetona trīs laidumu tilts pār Gauju.

2014. gadā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sliktajai ceļa seguma situācijai Vecpiebalgā ceļa posmam no Meļļiem līdz Vecpiebalgas un Madonas novada robežai, sociālajos tīklos tika sākta akcija “Vecpiebalgas ceļam būt”.

Akcijas rīkotāja Mārča Ločmeļa desmit gadus vecā meita iepriekš uzrakstīja vēstuli toreizējam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, kurā lūdza panākt autoceļa salabošanu. Tā kā atbildes reakcija bija jāgaida ilgi, Vecpiebalgas domes deputāti vienbalsīgi nolēma iesniegt prasību par ārkārtas situācijas izsludināšanu valdībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl