Komentāri

Neapmierinātība ar zemo atalgojumu, kas tiek dēvēts pat par pazemojošu, Rīgas Dzemdību namā turpina augt plašumā. Daļai pašvaldības iestādes ārstu, kuri prasa dubultot samaksu par vienu darba stundu, pievienojušās visas Dzemdību centra vecmātes.

Tieši Rīgas domei piederošais dzemdību centrs ir valstī lielākā dzemdību iestāde, kurā tiek nodrošināta dzemdību pieņemšana visu diennakti. Vecmātes par vienu darba stundu šobrīd pirms nodokļu nomaksas saņem trīs eiro un piecus centus. Viņas vēstulē, kas šodien tika iesniegta medicīnas iestādes valdei, Rīgas domei un Veselības ministrijai, lūdz izvērtēt iespēju darba samaksu paaugstināt līdz pieciem eiro un piecdesmit centiem par stundu, bet tuvāko divu gadu laikā atalgojumu divkāršot. Ja lūgums tiks noraidīts, vecmātes neizslēdz iespēju pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar Dzemdību namu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baiba Bernāte, Dzemdību centra vecmāte

Jūtos nenovērtēta, jo uzskatu, ka trīs eiro un pieci centi stundā pirms nodokļu nomaksas ir vienkārši pazemojošs atalgojums. Grūti, bet jaunām vecmātēm droši vien ir vēl grūtāk, pavisam grūti ir tām, kurām ir mazi bērni.

Ar līdzīgu lūgumu vakar pie iestādes valdes, pašvaldības un Veselības ministrijas vērsās Dzemdību nama ārsti – ginekologi. Viņu samaksa par darba stundu ir pieci eiro un pieci centi pirms nodokļu nomaksas. Lai arī šogad summa, kuru valsts maksā par vienu dzemdību pieņemšanu, ir palielināta par 50 eiro, tas ļāvis ārstu algas celt par desmit centiem, bet vecmāšu – par trīs centiem stundā.

Kam iztērēta lielākā daļa valsts piešķirtās papildu naudas?

 

Video: LNT Ziņu sižets

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl