“Vecās ēkas paliks atmiņā kā ļauns murgs,” saka prokurori, kuri tikuši pie jaunām telpām

0 Komentāru

Divās prokuratūrās Rīgā pirmdien svinēja jurģus. Izrādās, vecajās telpās likumsargiem nācās ikdienā sadzīvot pat ar insektiem. Savukārt jaunās telpas uzlabošot ne vien motivāciju veikt darba pienākumus, bet tā būs arī saimnieciski izdevīgāka.

Ēkā, kas atrodas tieši Kalnciema un Slokas ielas krustojumā, turpmāk zem viena jumta strādās divas Rīgas pilsētas prokuratūras struktūrvienības. Uz jaunām, modernām un darbam atbilstošām telpām prokuroriem nācās gaidīt teju desmit gadus.

Atjaunotajā ēkā darbu uzsāka Rīgas pilsētas Kurzemes un  Zemgales priekšpilsētu prokuratūras. Kopumā te strādās 34 darbinieki. 1927. gadā celtā māja pārbūvēta, siltināta, kā arī tai atjaunota fasāde, savukārt darbinieki  tagad strādās modernos kabinetos, ar plašām koplietošanas telpām – sapulču zāli un pārrunu telpu.

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre (ZZS)

Ja mēs gribam cilvēkus šeit noturēt, ar to mums ir jārēķinās, ka ar atalgojumu vien mēs nevarēsim konkurēt ar privāto sektoru, mums ir jārada forša darbavieta, jābūt jaukiem kolēģiem un jābūt daudz elastīgākam darba laikam – tā būs nākotnes valsts pārvalde. Man kā finanšu ministrei arī svarīgi, ka tas viss izmaksās lētāk, jo mēs saliksim divas prokuratūras vienā ēkā.

Iepriekš gan Zemgales, gan Kurzemes prokuratūras darbiniekiem nācās strādāt ļoti sliktos apstākļos, viena no prokuratūrām atradās Smiļģa ielā, sociālās ēkas pagrabā. “Es varu teikt, ka – kā ļauns murgs paliks atmiņā iepriekšējās darba telpas. Šis ceļš nebija ne īss, ne viegls, kamēr mēs nonācām līdz šejienei, bet tas ir izdarīts,” atzina Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Arī prokurori norādīja, ka atšķirība starp vecajām mājām un renovēto darba vidi ir milzīga. Uz darbu beidzot tiešām varēšot nākt ar smaidu.

Ruslans Novaks
Zemgales priekšpilsētas prokuratūras virsprokurors

Apstākļi tur bija ļoti slikti, maigi izsakoties, varat iedomāties, kopmītnes, viena tualete, un pēdējo reizi remonts tika veikts 60. gados. Plus vēl tas, ka tā ir sociālā māja, ēkā dzīvoja kukaiņi. Jaunas telpas, remonts svaigs, fantastiskas sajūtas šodien! Man piekritīs arī mani kolēģi.

Ēkas un telpu renovācija izmaksājusi vairāk nekā pusotru miljonu eiro.

Šobrīd notiek vērienīgs prokuratūru centralizācijas projekts – tiek pārbūvēta vēsturiskā ēka Rīgas centrā, Aspazijas bulvārī 7, kurā pēc diviem gadiem darbu sāks 10 prokuratūras.

0 Komentāru