Vecāku bezatbildība! Māte atstāj divus gadus vecu meitenīti bez uzraudzības

Komentāri

Vecāku bezatbildība vai piespiedu apstākļi, kas liek pārkāpt robežas, noved pie situācijām, kurās nākas ciest bērniem. Kādā Balvu ielas daudzdzīvokļu mājā kaimiņiem jau kārtējo reizi nākas parūpēties par jaunas sievietes atvasi, kura atstāta viena mājās. Kā rīkoties situācijās, ja redzat, ka mazs bērns dzīvo savā vaļā bez pieaugušo uzraudzības?

Ja kaimiņos dzīvo mazi bērni, dažkārt trokšņa dēļ nākas televizoru pagriezt skaļāk un gulēt ejot nodrošināties ar ausu aizbāžņiem. Bet, ko darīt brīdī, ja bērns trijos naktī histēriski raud un sauc mammu? Larisa nolēma vērsties policijā.

Larisa, kaimiņiene

Jau gulēju. Darbojās televizors, vienlaikus skatījos telefonā. Es domāju, ka redzu sapni, kur bērns raud un raud. Ieklausījos, it kā tas nav uz ielas. Piecēlos, prasu meitai, Valērija, tu dzirdi? Jā, jau trīs stundas raud! Es nokāpu lejā, piezvanīju pie durvīm. Meitenīte sāka klauvēt pa durvīm. Es prasu, kur mamma? Mamma darbā. Es ar viņu sāku runāt, viņa sāka kliegt, bērnam sākās tāda kā histērija. Es piezvanīju policijai.

Arī policijas darbinieki mēģināja runāt un nomierināt bērnu caur durvīm, bet nesekmīgi. Pasaucot palīgos gan ugunsdzēsējus, gan mediķus, gan Valsts policiju, nācās rīkoties agresīvi.

Iekļūstot dzīvoklī, sastapta divus gadus veca meitenīte, kura, ieraugot policijas darbiniekus, bijusi priecīga un pārtraukusi raudāt.

Bērna māte ir apmēram 20 gadus veca sieviete. Abas ikdienā esot klusas un lieku uzmanību sev nepievērš, tomēr šis jau ir otrais gadījums, kad meitenīte paliek bez uzraudzības un nākas iesaistīt glābējus. Kaimiņiene domā, ka māte naktīs strādā naktsklubā un tāpēc bērns mēdz palikt viens.

Larisai pašai ir meitas, un viņa būtu gatava kaimiņienes meitenīti pieskatīt. Bet diemžēl pozitīva komunikācija pagaidām abām kaimiņienēm nav sanākusi. Savukārt policisti piebilst, ka viņiem bieži vien nākas cīnīties ar bezatbildīgiem vecākiem, lai arī dažās reizēs var saprast, ka vecāki rīkojušies nolaidīgi finansiālu apstākļu spiesti. Tomēr vienmēr pastāv kāds risinājums. Šajā gadījumā kaut vai izpalīdzīgā kaimiņiene.

Bērnu tiesību aizsardzības departamenta pārstāve apliecina, ka Larisa rīkojās pareizi un aicina arī citiem nepalikt vienaldzīgiem. Gadījumos, ja jums ir aizdomas, ka bērns tiek atstāts bez uzraudzības, ziņojiet policijai, kas jau tālāk var veikt pārbaudi un nepieciešamības gadījumā iesaistīt sociālo dienestu, bāriņtiesu vai nogādāt bērnu krīzes centrā.

Protams, jāizvērtē katras situācija individuāli, jo ne vienmēr vecums liecina par briedumu. Ja piespiedu kārtā nācies bērnus atstāt vienus un sekas ir līdzīgas kā šajā stāstā, tad Bāriņtiesa ir tā instance, kas pieņem lēmumu par vecāku aizgādības tiesību pārtraukšanu, ja vecāki nerīkojas atbilstoši saviem pienākumiem.

Lasi vēl