Vecāki sūdzas tiesā par RD lēmumu Ziepniekkalna sākumskolu pievienot tuvējai vidusskolai

2 komentāri
Vecāki sūdzas tiesā par RD lēmumu Ziepniekkalna sākumskolu pievienot tuvējai vidusskolai
LITA KRONE, LETA

Dusmīgi par skolu tīkla reformas norisi Rīgā ir Ziepniekkalna sākumskolas bērnu vecāki. Viņi iebilst pret plānoto mācību iestādes apvienošanu ar netālu esošo 94. vidusskolu. Turklāt šo lēmumu Rīgas dome (RD) esot pieņēmusi aizmuguriski bez jebkādas apspriešanās. Vecāki jau cēluši prasību tiesā par lēmuma atcelšanu. Ceturtdienas vakarā ļoti nokaitētā gaisotnē skolēnu vecāki tikās ar domes pārstāvjiem. 

Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas sapulci ar pašvaldības izglītības pārvaldes vadību rosināja skolēnu vecāki. Attieksme pret Rīgas domes lēmumu par šīs sākumskolas apvienošanu ar netālu esošo 94. vidusskolu bija skaidra, redzot plakātus, ar kuriem zālē tika sagaidīti vietvaras pārstāvji. Jautājumi bira viens pēc otra, gaisotnei kļūstot arvien nokaitētākai.

Vecāki sašutuši, ka skolu apvienošanas plāns pieņemts bez kopīgas apspriedes, turklāt ne dome, ne skolas vadība neesot ņēmusi vērā vecāku iesniegumu, kurā lūgts ieceri nepieļaut. “Jūs neesat iepazinusies, ko domā 139 jūsu skolas bērnu vecāki? Cieņas vispār nav!” pauda Ziepniekkalna sākumskolas atbalsta biedrības valdes loceklis Jānis Janševics.

Līdzīgā gaisotnē aizritēja gandrīz divas stundas. Pašvaldība pieņemto lēmumu pamato ar valstī uzsākto skolu tīkla un satura reformu, Rīga par neefektīvo skolu tīklu saņēmusi arī ne mazums kritikas no Izglītības ministrijas. Pašvaldības iecere, apvienojot divas skolas, ir izveidot stipru Ziepniekkalna vidusskolu. Paredzot, ka pirmās trīs klases paliktu esošajā skolā, bet pārējās – otrās mācību iestādes telpās.

“Skatīties arī uz pārmaiņām, kas notiek mācību satura ieviešanā, kur arī noteikts, šis pakāpeniskais pārejas periods, tad jau var jautāt, kā tad valsts var ieviest satura reformas? tam sekojot, mēs saskatām šeit iespējas abu skolu izaugsmei,” sacīja Rīgas domes Izglītības pārvaldes vadītājs Ivars Balamovskis.

Daudzi vecāki savus bērnus speciāli laiduši Ziepniekkalna sākumskolā, kurā mācās tikai pirmās sešas klasītes.

“Bērniem ir emocionāli vieglāk uzsākt skolas gaitas ne tik lielā skolā uzreiz, jo šī skola, jau tas, ka bērniem ir atsevišķas ieejas, viņiem vēl nedaudz tā sajūta, ka šis vēl ir bērnudārzs un tad palēnām, palēnām notiek tā pāreja,” norādīja 1. klases skolnieces mamma Linda Romanovska.

“Mēs gribam savus bērnus laist skolā, kas ir sākumskola, kas ir maza skola, lai bērniem ir vieglāk būt skolas vidē, mācīties. Nevis iemest lielā skolā,” teica 2. klases skolnieces tētis Ivars Glāzītis.

Tiesa, ne visi vecāki ir tik kategoriski noskaņoti. “Mans bērns šogad beigs 6. klasi, beigs šo sākumskolu. Godīgi sakot, es neredzu mīnusus, ka skolas apvieno. Jo rezultātā bērns tāpat turpinās mācīties tajā 94. vidusskolā,” sacīja 6. klases skolnieces mamma Agnese Miļutina.

Vecāki arī uztraucas, ka kritīs izglītības kvalitāte, jo uz bērnu skaitu būs mazāk pedagogu. “Mēs lūdzām, kādi būtu tie kvantitatīvie, kvalitatīvie rādītāji? Vai mēs slikti mācāmies? Vai ir slikti bērni? Vai ir nenoslogota skola? Vai nepietiekama izglītības kvalitāte? Lai saprastu, kāpēc mūs kaut kur ceļ. Šobrīd, tik cik mēs paguvām iegūt informāciju, mēs esam laba skola, mums ir labi rezultāti, mūsu bērni pēc 6. klases mācās ģimnāzijās, labās skolās. Nevajag nekur celt!” aicināja Jānis Janševics.

Vecāki pārliecināti, Rīgas dome pārkāpusi administratīvā procesa likumu, jo pirms lēmuma pieņemšanas par skolu apvienošanu neuzklausīja vecāku viedokļus. Nu tiesā par to celta prasība, lūdzot apturēt 27. februāra domes lēmumu.

Jāpiebilst, ka Izglītības ministrija rekomendācijas pilsētās, kur iedzīvotāju skaits ir virs 50 000, tātad arī Rīgā, skolēnu skaitam pirmo sešu klašu grupā jābūt 450 skolēniem. Ziepniekkalna sākumskolā šobrīd mācās 300 skolēnu.

2 komentāri