Vecāki satraukti par notiekošo Babītes vidusskolā; bērni spiesti mācīties tukšiem vēderiem

4 komentāri
Vecāki satraukti par notiekošo Babītes vidusskolā; bērni spiesti mācīties tukšiem vēderiem
FOTO: LETA

TV3 raidījums Bez Tabu saņēmis satrauktu ziņu no Babītes puses. Turienes vecāki sit trauksmes zvanos, jo uzskata, ka pagasta vidusskolā kaut kas nav pareizi ar skolēnu ēdināšanu.

Vecāki satraukti, ka mācību iestādes audzēkņi tiek pabaroti krietni par vēlu, un viņu burkšķošie vēderi traucē pilnvērtīgi apgūt zināšanas.

Dienas laikā ir trīs starpbrīži, kuros skolēniem ļauts pusdienot. Tieši par pēdējo starpbrīdi arī ir bažas, jo vecāki uzskata, ka tas ir krietni par vēlu.

Rakstīšana uz dažādām instancēm neko nedod. Veselības ministrija atbild, ka pēc likuma Latvijā noteikts, ka pirmā ēšanas reize skolā nedrīkst būt ātrāk kā 11.00 dienā.

Tajā pašā laikā ministrija, kas uzsākusi nežēlīgu cīņu ar neveselīgā dzīvesveida piekopējiem, ir izstrādājusi veselīga uztura ieteikumus un piekrīt, ka nav normāli, ja bērns pie pusdienām tiek pēc piecām astronomiskām stundām kopš mācību procesa sākuma.

Visu uzrauga Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kuri skolā pārbaudēs bijuši. Tas, ka pusdienas notiek plkst. 13.30 īsti neesot pārkāpums un dienests skolas darba organizācijā neko nevar ietekmēt.

Vairāk uzzini Bez Tabu sagatavotajā sižetā!