Vecāki satraukti; Ādažos joprojām nav notverti bērnu ”pievilinātāji”

0 Komentāru
Vecāki satraukti; Ādažos joprojām nav notverti bērnu ”pievilinātāji”
FOTO: LETA

Ādažos jau mēnesi vecāki nebeidz baidīties par savu bērnu drošību. Pārtikušo Pierīgas pilsētu apsēduši aizdomīgi vīrieši, kuri mēģina bērnus ievilināt savās automašīnās. Vietējā policija saskaitījusi vismaz piecus šādus gadījumus, tomēr aizdomīgos vīriešus pie rokas pieķert likumsargiem vēl nav izdevies. 

Izrādās, ka vietējā skola pirmoreiz bērnu vecākus par potenciālo pedofilu uzdarbošanos brīdinājusi jau oktobra vidū.

Ādažu iedzīvotāja Kristiāna Kārkliņa stāsta, ka pagājušonedēļ piedāvājumu pavizināties aizdomīgā mašīnā saņēmis viņas dēls. Dēla draugam ap to pašu laiku bijusi vēl nepatīkamāka sadursme ar kādu nepazīstamu vīrieti.

”Šeit pat pagājušajā nedēļā mana bērna klases biedram vīrietis piedāvāja kāpt mašīnā apskatīties kucēnus, un, kad zēns bija atteicies, tad viņš bija savukārt teicis, ka nu ka sīkais ”kverpli fiksi” kāp mašīnā. Tas jau ir diezgan agresīvi, tas nav tā ka draudzīgi piedāvāt kaut kādas konfektes,” atzīst Ādažu iedzīvotāja.

Sākumskolas vecuma zēnam izdevies no iespējamā varmākas aizbēgt, bet, kamēr tiks pāri psiholoģiskajam pārdzīvojumam, vēl kāds laiks paies.

Šajā gadījumā vilinātājs bijis latviski runājošs vīrietis aptuveni četrdesmit gadus vecumā ar skūtu galvu, bet viņa auto bijis sudraba krāsas džips. Šāds apraksts atbilst aizdomīgās personas raksturojumam, ko sniedz vietējā pašvaldības policija, ar vienīgo atrunu, ka aizdomīgais auto bijis nevis džips, bet gan vieglais kravas auto, tautā saukts par ”bulkuvāģi”.

Kopā policijai esot ticamas ziņas par aptuveni pieciem šādiem atgadījumiem pēdējā mēneša laikā.

Viņš gan piebilst, ka pamatotas varētu būt nedaudz mazāk kā puse no iedzīvotāju sniegtajām ziņām par aizdomīgajiem atgadījumiem. Par to liecina fakts, ka pēdējās dienās tām ir tendence sākt atšķirties arvien nozīmīgākās detaļās. Jāpiebilst, ka pēdējā gada laikā likumsargi izmeklējuši daudzu pedofilu noziegumus. Piemēram, nupat tiesai nodota lieta pret Rīgas Satiksmes darbinieku, kurš bija par saviem upuriem padarījis vairāk nekā 20 nepilngadīgas meitenes.

0 Komentāru