Vēbers: Latvija Covid‑19 krīzē var rēķināties ar ES atbalstu

1 komentārs
Vēbers: Latvija Covid‑19 krīzē var rēķināties ar ES atbalstu
AFP/SCANPIX

Latvija veselības aprūpes krīzē var rēķināties ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu – par to sarunā ar TV3 Ziņām pārliecināts lielākā Eiropas politiskā spēka – Eiropas tautas partijas prezidents Manfrēds Vēbers.

Viņš teica, ka lielā daļā Savienības valstu, pateicoties plašajai vakcinācijai, situācija ir stabilizējusies. Tomēr ir satraukums par dramatiskajiem pandēmijas rādītājiem Baltijas reģionā. Latvijas veselības ministrijas lūgums pēc atbalsta nepalikšot bez atbildes.

“Eiropas Savienība ir solidaritātes savienība un mums ir jāsniedz atbalsts. Īpaši, ja mēs runājam par ārkārtu veselības aprūpes sistēmā kādā no dalībvalstīm. Tagad tāda ir pie jums Latvijā. Mums ir lielās dalībvalstis, kurām ir pieejami daudz resursi. Lielākajā daļā šo valstu ir stabila situācija slimnīcās, resursi netiek izmantoti, līdz ar to es domāju, ka šis valstis izrādīs solidaritāti un atbildēs uz Jūsu veselības ministra lūgumu, izrādot praktisku solidaritāti. Tas, ko es gribētu pateikt arī jūsu cilvēkiem, lūdzu ejiet vakcinēties, tā ir vienīgā izeja,” pauž Vēbers.

Situācija Latvijā piektdien apspriesta ari Eiropadomē Briselē. Vairāku valstu premjerministri sarunās ar Krišjāni Kariņu (JV) apstiprinājuši palīdzības sniegšanu Latvijai. Jau ziņojām, ka Latvija iesniegusi lūgumu Eiropas Savienībai pēc Covid-19 pacientu ārstēšanai nepieciešamā aprīkojuma, bet vajadzības gadījumā lūdzot arī uzņemt mūsu pacientus un palīdzēt ar ārstu brigādēm. Prognozes liecina, ka ar pašu resursiem nākamnedēļ vairs nespēsim tikt galā.

1 komentārs