VDD izstrādā terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju

0 Komentāru
VDD izstrādā terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju
VLADISLVS PROŠKINS, F64

Terorisma draudu līmenis mūsu valstī saglabājas zems, tomēr pastāv iespējamība, ka Latvija varētu kļūt par terorisma finansēšanas darījumu tranzīta valsti, tā liecina Valsts drošības dienesta (VDD) analīzes dati.

Tāpēc, lai īstenotu ”Moneyval” rekomendācijas, drošības dienests izstrādājis Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju, kuras mērķis ir stiprināt valsts spējas cīņai ar terorisma finansēšanu. Pašlaik gan neviens terorisma finansēšanas gadījums valstī neesot konstatēts, tomēr amatpersonas atzīst, – ņemot vērā starptautisko drošības kontekstu, situācija var mainīties.

“Šie riski ir saistīti ar to, vai tiešām kādā valstī, līdzīgi kā Sīrijā, atkal neuzliesmo kāds karš ar kādu stipru teroristisku organizāciju, un tad svarīgi ir pieskatīt ne tikai, kur varētu šie cilvēki, kas, iespējams, dotos uz turieni, lai arī viņi ir mazskaitlīgi Latvijā, bet – kā viņi iegūst šos te finanšu līdzekļus, caur kurieni,” saka Saeimas Aizsardzības komisijas deputāts Ainars Latkovskis (JV).

Stratēģijā iekļauta arī valsts kopējās drošības analīze, un, kā atzīst Valsts drošības dienests, joprojām nozīmīgākos riskus mūsu valsts drošībai rada Krievijas īstenotā agresīvā ārpolitika. Bet plašāk par šo stratēģiju stāstīsim ziņās astoņos.

0 Komentāru