Komentāri

Jaunais Stradiņa slimnīcas korpuss pacientiem pieejams būs vasaras sākumā. Šādas ir jaunākās prognozes par to, kad noslēgsies korpusa būvniecība. Iepriekš pabeigšanas termiņš bija rudenī, taču dažādu formalitāšu dēļ tas aizkavējies. Pašlaik gaidīts pēdējais nepieciešamais atzinums no Veselības inspekcijas un tad ēku pilnībā varēs nodod slimnīcas rokās.

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pabeigšanas datums bija oktobris, tomēr ēkas nodošana ekspluatācijā kavējās. Jaunceltne ir gandrīz pabeigta – pašlaik telpās notiek pēdējie apdares darbi un tiek gaidīti pēdējie atzinumi par ēkas gatavību nodošanai lietošanā. Pozitīvu atzinumu jau sniedzis Ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdis Koks, ”SBRE” projekta vadītājs
Pašlaik vēl ir procesā atzinums no Veselības inspekcijas, kurš tehniski pasūtāms pēc Rīgas ūdens atzinuma. Tas ir procesā. Ja nav nekādi pārsteigumi, ēku janvārī varētu nodot ekspluatācijā.

Ja prognozes piepildīsies un jauno korpusu jau janvārī varēs nodot ekspluatācijā, slimnīcai vēl būs vajadzīgi pāris mēneši, lai jaunajās telpās ievāktos. Korpusa aprīkojuma un iekārtu iegāde Stradiņa slimnīcai jāīsteno līdz nākamā gada 31.martam. Pašlaik slimnīca noslēdz vajadzīgos iepirkumus.

Jānis Komisārs, jaunās būvniecības daļas vadītājs
Jāiepērk medicīniskās iekārtas, mēbeles. Kopumā ir apmēram 30 apjomīgi iepirkumi. No tiem daļa ir jau noslēgusies un ir noslēgti līgumi. Lielai daļai vēl vērtēti pretendentu piedāvājumi. Darbu kavēšanās ir ietekmējusi to, ka mēs nevaram plānotajos termiņos sākt pacientu pieņemšanu jaunajās telpās.

Pirmie pacienti jaunajā korpusā varētu tikt uzņemti ar jūniju. Galvenās nodaļas, kas uz moderno būvi pārcelsies, būs poliklīnika, radioloģijas centrs, centrālā laboratorija un dienas stacionārs.

Par kavēšanos slimnīca nolēmusi no būvniekiem iekasēt līgumā noteikto soda naudu – 3000 eiro dienā. Pašlaik tās apmērs jau pārsniedz 200 tūkstošus eiro. Kavēšanās nenozīmējot Eiropas fondu finansējuma zaudēšanu.

Anda Čakša, veselības ministre
Bija svarīgi, ka mēs iekļaujamies visās prasībās, kas ir pret Eiropas Komisiju un Eiropas līdzfinansējumu. Par to mums nav bažu.

Būvniecība izmaksāja 67 miljonus eiro, vairāk nekā trešdaļu sedza Eiropas fondi.

Pēc šī ēkas pabeigšanas, sāksies būvniecības otrā un trešā kārta. Līdz 2023. gadam Stradiņa slimnīcā taps vēl divas jaunas ēkas, kur atradīsies operāciju bloki un neatliekamās medicīniskās palīdzības punkts.

EKSKLUZĪVI FOTO NO JAUNĀ KORPUSA

Skaties video!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl