Vasaras brīvlaikā jaunieši savainojas arvien biežāk; nedēļas laikā jau divi mirušie!

Pievienot komentāru
Vasaras brīvlaikā jaunieši savainojas arvien biežāk; nedēļas laikā jau divi mirušie!

Nedēļas laikā traģiskos negadījumos bojā gājuši divi jaunieši – kādu puisēnu sabraucis vilciens, bet tikko pilngadību sasniedzis jaunietis guvis nāvējošas traumas, iekrītot lifta šahtā. Ārsti skaidro, ka vasarā jaunieši ļoti bieži riskē ar dzīvību gan neuzmanības, gan pārgalvības dēļ un uz smagiem izsaukumiem nākas doties katru dienu. Tā, piemēram, šonedēļ vecmāmiņa nemaz nepamanīja, ka pa logu izkritusi mazmeita, kurai gan paveicās izdzīvot bez smagām traumām.

Pie Mangaļu dzelzceļa stacijas salikti ziedi, mīkstās mantiņas. Deg svece. Šeit svētdienas vakarā izdzisa deviņus gadus veca puisēna dzīvība. Pēc aculiecinieku teiktā, viņš braucis ar divriteni pāri dzelzceļa pārbrauktuvei brīdī, kad pa sliedēm traucās pasažieru vilciens. Bērns tika uzmests gaisā vairāku metru augstumā, un traumu rezultātā zaudēja dzīvību. Negadījuma brīdī viņš bijis kopā ar kādu draugu.

Ceturtdien traģiski dzīve aprāvās 19 gadus vecam jaunietim. Viņš kopā ar 14 gadus veco brāli ložņāja pa kādu pamestu ēku Rīgā un atkāpjoties iekrita lifta šahtā, dzīvību zaudējot slimnīcā.

Ārsti stāsta, ka smagi gadījumi, kuros cieš jaunieši un bērni, ir viņu ikdiena. Medijos parādās vien daļa no šausmām, ko dienu dienā novēro mediķi.

Ilze Bukša, NMPD pārstāve:

Šogad ir bijuši seši gadījumi, kad bērni krīt pa logiem. Aizvadītajā diennaktī nepilnus trīs gadus veca meitenīte izkrita pa trešā stāva logu. Par laimi, nokrita uz mīkstas zemes. Un pati uznākusi augšā. Tātad vecāmāte nav pamanījusi brīdi, kad bērns izkritis!

Ātrums, augstums un ūdens – šīs stihijas ir tās, no kurām jaunieši cieš visbiežāk. Pusaudžu vidū populārs ir sacensību gars un vēlme sevi apliecināt: kurš tālāk aizpeldēs, dziļāk ienirs, kurš no lielāka augstuma ielēks ūdenī. Sevišķi bieži ar to jāsaskaras reģionu mediķiem, kuriem izsaukumi uz pludmali vasarā ir ierasta lieta. Eva

Gegerniece, “ātrās palīdzības” ārsts – palīgs no Kurzemes:

Mums pie jūras ir gadījumi, kad ir slīkušie, apgāzušies ar laivām, plostiem, katamarāniem. Lekšanas ūdenī, kas var būt letālas, vai cilvēks zaudē darba spējas uz visu mūžu.

Jauniešu vidū populāras ir apreibinošās vielas, kuru rezultātā traumas ir vēl jo smagākas. Vieglās pieejamības rezultātā, pamazām modē atgriežas deviņdesmito gadu stila apreibināšanā inde, kas ir īpaši kaitīga pusaudžu smadzenēm.

Ilze Bukša, NMPD pārstāve:

Mēs atrodam pat bezsamaņā pusaudžus uz ielas guļam. Gan meitenes, gan zēnus. Ir gadījumi, kad līme tiek ostīta. Un tad, šādā stāvoklī esot, traumu un negadījumu risks ir vēl lielāks.

Mediķi lūdz vecākus veltīt uzmanību savām atvasēm un parūpēties, lai brīvais laiks tiek pavadīts droši un lietderīgi!