Vasara tuvojas straujiem soļiem! Rīt gaidāms spēcīgs karstums

Komentāri
Vasara tuvojas straujiem soļiem! Rīt gaidāms spēcīgs karstums
FOTO: LETA

Šodien laikapstākļus virs Latvijas nosaka paaugstināta spiediena apgabals (1. attēls), līdz ar to debesis ir lielākoties skaidras un gaiss ir iesilis līdz pat +26 grādu atzīmei, vien dažviet piekrastē, ūdens ietekmē, saglabājas nedaudz vēsāks laiks.

Arī naktī gaidāms lielākoties skaidrs laiks un termometra stabiņš noslīdēs līdz +4/+9 grādu atzīmei. Pūšot lēnam vējam, vietām veidosies migla.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīt atmosfēras spiediens pakāpeniski samazināsies, tādēļ dienas otrajā pusē austrumos mākoņu daudzums palielināsies, tomēr nokrišņi vēl nav gaidāmi. Arī rīt gaidāma silta diena: gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā paaugstināsies līdz +21/+26 grādiem. Līdzīgi kā iepriekš, arī naktī uz trešdienu atsevišķos rajonos gaidāma migla, bet minimālā gaisa temperatūra vairs nebūs zemāka par +9/+13 grādiem.

Trešdien dienā laikapstākļi sāks mainīties un turpmākajās dienās Latvijā bieži gaidāmi nokrišņi, tomēr to izplatība būs mainīga.

Trešdien un ceturtdien īslaicīgi līs valsts austrumos, vietām arī ducinās pērkons. Savukārt nedēļas noslēgumā nokrišņi vairāk skars valsts rietumus, Kurzemē līs ilgstoši, citviet iespējams arī īslaicīgs lietus un pērkona negaiss.

Maksimālā gaisa temperatūra pieturēsies +17/24 grādu intervālā, bet nedēļas nogalē kļūs vēl siltāks, tikai pretvēja piekrastē gaiss būs dzestrāks. Minimālā gaisa temperatūra naktī nebūs zemāka par +7/+13 grādiem, bet nedēļās nogalē termometra stabiņš vairs nenoslīdēs zem +13/+16 grādu atzīmes.

Laika ziņas

Lasi vēl