Vasara jau pavasarī – šis ir otrs siltākais maijs Latvijas novērojumu vēsturē

Pievienot komentāru
Vasara jau pavasarī – šis ir otrs siltākais maijs Latvijas novērojumu vēsturē
Foto: f64

Šā gada maijs ir mūs lutinājis ar saulainu un neparasti siltu laiku, un prognozes liecina, ka tādas būs arī turpmākās dienas.

Ilgstošo siltumu ir atnesis noturīgs anticiklons. Līdz šim maija vidējā gaisa temperatūra ir bijusi +14,3 grādi, kas to padara par vienu no siltākajiem vēsturē. Šis mēnesis kopš 1993. gada maija ir otrs siltākais novērojumu vēsturē.

Vēl siltāk ir bijis tikai 2013. gadā, kad vidējā gaisa temperatūra maijā bija par 0,1 grādu augstāka. Vēsturiski šādi laikapstākļi Latvijas pavasarim nav raksturīgi, taču pēdējos gados kļūst arvien tipiskāki.

“Skatoties, kurās desmitgadēs ir bijuši siltāki vai vēsāki maiji, tad pēdējās desmitgadēs maiji bijuši siltāki, tad šis mēnesis nav tik krasi atšķirīgs,” stāsta LVĢMC klimatologs Edgars Maļinovskis.

Šāds laiks pieturēsies vismaz līdz mēneša beigām, iespējams, tas turpināsies arī jūnija sākumā. Kāda būs atlikusī vasara, pagaidām prognozes ir neskaidras. Lai arī sausums ir ilgstošs, zemnieku saimniecības pagaidām no tā necieš, jo dažādās Latvijas vietās ik pa laikam uzlīst.