Varētu veidot parlamentāro izmeklēšanas komisiju par “Rīdzenes” sarunām; Brigmanis neiebilst

21 komentārs

Saeimā varētu veidot jaunu parlamentārās izmeklēšanas komisiju par žurnālā ”Ir” publicētajām ”Rīdzenes” sarunām, kas savulaik ierakstītas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktās tā dēvētās ”oligarhu krimināllietas” ietvaros.

Ar šādu ideju nākusi klajā ”Vienotība”, kas pirmdien varētu to piedāvāt pārējām varas partijām. Vispirms gan par to vēl jāvienojas “Vienotības” valdei, kuras sēde notiks pirmdien. Trīs valdošo partiju sadarbības līgumā norādīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas drīkst veidot, tikai saskaņojot ar pārējiem partneriem.

Premjera partijas – Zaļo un zemnieku savienības – Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norāda, ka neliks šķēršļus parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei. Viņaprāt, no šādas komisijas nebūs nekādas jēgas.

Augusts Brigmanis

Augusts Brigmanis
Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

Jau šobrīd es varu pateikt, ka komisija nebeigsies ne ar ko, būs tikai izšķiesti valsts līdzekļi, bet, ja ir vēlme to darīt, tad uz priekšu.

Jautāts, vai politiķis to neuzskatīs par koalīcijas līguma pārkāpumu, Brigmanis sacīja, ka nē.

Viesnīcā ”Rīdzene” noklausītās ekspolitiķa Aināra Šlesera sarunas ar vairākiem politiķiem un uzņēmējiem bija viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā. Šī lieta izbeigta pagājušā gada beigās noziedzīga sastāva trūkuma dēļ. Vairāki žurnālā ”Ir” publicēto sarunu dalībnieki apšaubījuši to autentiskumu, tikmēr KNAB pašlaik nekomentē, vai žurnālā lasāmās sarunas atbilst patiesībai.

TOP komentāri

 • Vita Eglīte
  +5 +5 0

  Vita Eglīte

  Šodien vienos smieklos! Ğenerālprokurors pirmo reizi uzzin par Rīdzenes sarunām. Šķēlem iedod 700 000 eiro, lai sakopj Jūrmalu. Sirdskaidrais Bondars izrādās nemaz nav tik kristāldzidrs. Un nu Brigmaņa anekdote. Līdz asarām un gar zemi.
 • Larisa Rudzroga
  +4 +4 0

  Larisa Rudzroga

  Neko citu nrzin, ka veidot atkal kautkadas komisijas... Lai atkal nauda aizplust...
 • Dzintars Kokars

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl