VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu

0 Komentāru
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
AIVARS ĶESTERIS, F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālās attīstības un pašvaldību speciālistiem uzdots izvērtēt, vai un kā ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja noteiktās sankcijas no amata atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa informē, ka vienlaikus ekspertiem uzdots sniegt priekšlikumus, kā šo ietekmi novērst, ja tāda tiks konstatēta.

Ņemot vērā ASV Finanšu ministrijas paziņojumā norādīto, ka Lembergs sistemātiski izmanto politiskās partijas un korumpētus politiķus saviem ekonomiskiem ieguvumiem, un, lai kontrolētu organizācijas, VARAM savu pilnvaru robežās izvērtē iespējamo rīcību, lai norobežotu pašvaldības darbību un pārvaldību no iespējamām negatīvām sekām.

Pēc Pūces teiktā, Ventspils pilsētas iedzīvotāju interešu aizsardzība, pakalpojumu nepārtrauktība un sekmīga pašvaldības darbības nodrošināšana ir ministrijas uzmanības centrā šajā kritiskajā situācijā.

Vērtējot situāciju kopumā, Pūce uzsver, ka korupcija joprojām ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrības uzticība politiķiem ir tik zema. “Korupcijas novēršanai īstenojami tālredzīgi risinājumi, ar seku apkarošanu ir par maz,” pauž ministrs.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp Lembergam.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci Nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, lai pabeigtu darījumus ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām – Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz privātpersonām šobrīd ir jāpiemēro atturēšanās princips, kura laikā jāsaprot, vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata, skaidrojot, ka nevēlas traucēt Ventspils brīvostas pārvaldes darbību un tās konkurētspēju. Vēlāk Ventspils pašvaldība ārkārtas sēdē kā savu ceturto pārstāvi darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē nolēma iecelt Ventspils domes deputātu Uldi Boitmani (“Latvijai un Ventspilij”).

0 Komentāru