VARAM nerosinās visas Rīgas domes atlaišanu; vērtēs tikai Ušakova atbildību

1 komentārs

Lai arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) konstatējusi iespējamus likumu pārkāpumus pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” uzraudzībā un Rīgas domes darbā, tā nerosinās visas domes atlaišanu.

Tā vietā ministrija izvērtēs galvaspilsētas mēra Nila Ušakova (S) paskaidrojumus un pieņems lēmumu attiecībā tikai uz mēru amatu.

Pārbaudot Rīgas domes darbu, VARAM atklājusi daudz likumpārkāpumu – lielākoties tie saistīti ar Ušakova kā kapitāldaļu turētāja darbību korupcijas skandālos ierautajā uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Ministrija vērtē, ka tas varētu būt radījis ap 70 miljonu eiro zaudējumus.

Šobrīd visas Rīgas domes atlaišana netiks rosināta, jo, lai arī atsevišķi likumpārkāpumi esot atklāti arī domes darbībā, tie neesot sistemātiski. Savukārt mēra pārkāpumus vērtē arī tad, ja tie notikuši vienu reizi. Taču vēl nav sagaidīti paskaidrojumi no Ušakova.

“Vismaz no publiskās komunikācijas, kas bijusi no domes priekšsēdētāja, viņš vairāk koncentrējās uz manu personību, sakot, ka viņu netaisni politiski vajā, nevis patiešām skaidro, kā tas tā ir gadījies, ka ar viņa rīcību Rīgas pašvaldībai nodarīti miljonos eiro mērāmi lieli zaudējumi,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Ušakovs sola tiesāties, ja Pūce tiešām lems viņu no amata atstādināt. “Jūtos izteikti pagodināts, no vienas puses, bet, no otras puses, visas atbildes, kas ir sniegtas ministram, tie saucamie 12 punkti, pēc būtības ir mēģinājums atrast procedurāla rakstura pārkāpumus, un uz tā pamata pieņemt tālāk prettiesisku un politisku lēmumu.”

Ministrija savu izvērtējumu varētu sniegt dažu darbadienu laikā pēc mēra paskaidrojumu saņemšanas, taču, tā kā atbilde tiekot sūtīta pa pastu, process varētu ievilkties.

1 komentārs