Vanšu tilta kāpņu remonts kļuvis teju četrreiz dārgāks, jo radušies “jauni apstākļi”

13 komentāri
Vanšu tilta kāpņu remonts kļuvis teju četrreiz dārgāks, jo radušies “jauni apstākļi”
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Šopavasar beidzot grasās remontēt gājējiem slēgtās Vanšu tilta kāpnes Rīgā. Tiesa, būvniecības izmaksas būs četras reizes lielākas nekā sākotnēji lēsts. Rīgas domes (RD) Satiksmes departamentā skaidro, ka projektēšanas laikā atklājušies jauni apstākļi un auguši darbu apjomi.

Pērn 5. martā no Vanšu tilta kāpnēm atdalījās un nokrita dzelzsbetona bloks. Eksperti secināja, ka tas noticis, jo konstrukcija laika gaitā sarūsējusi, kādēļ nav izturējusi straujās gaisa temperatūras svārstības. Tika veikta kāpņu inspekcija, kurā atzīts, ka tās apdraud gājēju drošību.

Sākotnējās RD Satiksmes departamenta aplēses liecināja, ka kāpņu remonts un jaunas margas varētu izmaksāt aptuveni 120 000 eiro, tomēr tagad atklājies, ka summa būs teju četras reizes lielāka.

Edmunds Valpēters
RD Satiksmes departamenta Infrastruktūras pārvaldes priekšnieks

Projektēšanas gaitā, protams, radās dažādi jauni apstākļi, no inženierkomunikāciju prasībām izejot un arī iedziļinoties projekta risinājumos, kas rada arī kaut kādu zināmu apjomu, un šis apjoms faktiski arī divas reizes pieauga projektēšanas tāmē, un šobrīd mums ir konkurss, kas ir faktiski gandrīz vai noslēdzies, un tā ietvaros mums ir zemākā cena aptuveni 370 000 eiro.

Konkrētas pozīcijas, kas divu tilta kāpņu remontu sadārdzina līdz teju 400 000 eiro, kopējās izmaksās gan izdalīt nevarot. Kopējo summu veido daudz un dažādas lietas.

“Mobilizācija ir viens no tiem dārgajiem elementiem, tātad – arī šo te jaunu granīta kāpņu nomaiņa, kā arī, teiksim, inženierkomunikāciju aizsargpasākumu veikšana, kā arī visi šie te remontēšanas darbi, kā zināms, arī remonta javas un viss ir salīdzinoši dārgs,” turpina domes pārstāvis.

Plānots, ka tilta remontu veiks SIA “Rīgas tilti”. Ja iepirkuma konkursa rezultātus nepārsūdzēs, tad darbus varētu sākt aprīlī un pabeigt vasaras vidū. Tuvāko gadu laikā plānota arī Vanšu tilta rekonstrukcija.