Valsts vides dienests gatavs nākamā gada 1. februārī ieviest depozītsistēmu

0 Komentāru

No 5. līdz 7. oktobrim visā Latvijā norisinājās Valsts vides dienesta (VVD) īstenotā kontroles kampaņa degradētajās teritorijās, lai identificētu ar nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanu un autoservisu darbību. Par galvenajiem secinājumiem TV3 raidījumā “900 sekundes” informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Kampaņas laikā, kura tiek rīkota jau trešo gadu, Valsts vides dienests (VVD) apsekoja 97 objektus. Vairāk nekā pusē objektu tika konstatēti arī pārkāpumi, bet VVD kampaņas ietvaros iesākumā pārkāpējus uzrunā, nevis soda.

VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece atklāj, ka tomēr liela daļa uzņēmumu savu darbību nedrīkstēs turpināt tā iemesla dēļ, ka viņu teritorijā atrodas nolietotie transporta līdzekļi.

Savukārt ozona slāni norādošās vielas VDD savas kampaņas ietvaros nekonstatēja.

No nākamā gada 1. februāra Latvijā plānota depozītsistēmas ieviešana, un Kļaveniece apstiprināja, šobrīd visas aktivitātes notiek saskaņā ar plānu. Depozītiepakojumu Latvijā būs jāpieņem vairāk nekā 1700 veikalos, un vairāk nekā puse jau ir noslēguši līgumus.

Vaicāta par Covid-19 pandēmijas atstāto ietekmi uz dabu un tās piesārņojumu, Kļaveniece norāda, ka pēdējo pāris gadu laikā situācija nav mainījusies, un ziņojumu skaits par piesārņojumu nav samazinājies: “Depozītsistēma ir solis ceļā uz to, lai dabā nebūtu tik daudz plastmasas PET pudeļu un skārdeņu.”

0 Komentāru