Valsts veselības aprūpes finansēšanā grib iesaistīt arī bagātu vīru sievas

1 komentārs
Valsts veselības aprūpes finansēšanā grib iesaistīt arī bagātu vīru sievas
IEVA LŪKA, LETA

Latvijā plānots saglabāt vienu valsts veselības aprūpes pakalpojumu grozu, taču sistēmas finansēšanā iesaistīt pēc iespējas vairāk un atsevišķos gadījumos lielākā apmērā nekā pašlaik, tai skaitā – par 1% celt nodokļa likmes atvieglotā nodokļu režīmā strādājošiem, par to piektdien panākta vienošanās koalīcijas Attīstības komitejas sanāksmē.

Proti, lēmums nozīmē – no pašreizējiem 15% līdz 16% palielināt mikrouzņēmuma nodokli, no 5% līdz 6% pieaugtu sociālās iemaksas autoratlīdzību saņēmējiem, maksājums augtu patentmaksātājiem, tā pēc sēdes LNT atzina veselības ministre Ilze Viņķele.

Tāpat vienlaikus plānots panākt, lai sociālās iemaksas vismaz minimālos apmēros – 43 eiro gadā – veiktu visi tie, kuri vispār to nedara, piemēram, bagātu vīru sievas vai bagātu sievu vīri. Nodokļa maksājumu nekontrolētu ārsti, bet gan Valsts ieņēmumu dienests, norādīja ministre.

“Manuprāt, mēs tuvojamies pacientiem un Latvijas iedzīvotājiem draudzīgi un arī vienlaikus atbildīgai un solidārai, un visiem līdzdarbojošai veselības aprūpes sistēmai,” tā Viņķele.

Rezultātā budžetā tieši veselības aprūpes finansēšanai papildu prognozēti aptuveni 6 miljoni eiro, kas ir mazāk nekā iepriekš bija aplēsusi Finanšu ministrija. Vispārējā nodokļu režīmā strādājošiem izmaiņas nebūs.

Apkopotos kopīgi ar koalīcijas partijā un iestādēm veidotos risinājumus izsūtīs vēlreiz kolēģiem partijās, ministrijās izvērtēt, tad nākamnedēļ prezentēt sadarbības padomei un jau gūt, cerams, starta signālu konkrētam darbam pie likuma grozījumiem.

1 komentārs