Valsts vēl tikai domā, kā iegrožot prokrieviskos “airsoftistus”; NBS komandieris brīdina – draudi jāvērtē ļoti nopietni!

4 komentāri
Valsts vēl tikai domā, kā iegrožot prokrieviskos “airsoftistus”; NBS komandieris brīdina – draudi jāvērtē ļoti nopietni!

Latvijas mežos pulcējas prokrieviski noskaņoti vīri kamuflāžas tērpos, kas ar ieroču mulāžām rokās pozē pie Krievijas karoga – šādi attēli atrodami internetā, un pamatīgi satraukuši sabiedrību. Nacionālo bruņoto spēku priekšnieks uzsver, ka šie draudi ir jāvērtē ļoti nopietni, jo ekstrēmi noskaņotas grupas ar Airsoft spēlēm var iemācīties taktiskās kaujas zinības. Valsts vēl tikai lemj, kā, un vai vispār iegrožot Airsoft spēlētājus, kuru vidū populāras prokrieviskas idejas.

Airsoft entuziasti skraida pa mežu un pamestām celtnēm, šaudoties ar pneimatiskajiem ieročiem, kas apmēram 15 metru attālumā izšauj mazas plastmasas bumbiņas. Augustā Drošības policija pārbaudīja grupu ar šādiem spēlmaņiem, kuri bija uzvilkuši Krievijas armijas formastērpus. Izrādījās, ka pārbaudītie internetā plaši pauduši prokremliskas idejas, aizstāvot Krimas okupāciju.

Šis internetā publicētais attēls esot uzņemts tepat Latvijā, un vīri, kas kaujas tērpos ar ieročiem līdzīgiem priekšmetiem stāv ap Krievijas karogu, ir pašmāju Airsoft entuziasti – tā apgalvo portāls kompromat.lv.

Foto: ekrānšāviņš

 

Attēls datēts ar 2013. gadu, taču tikai nesen parādījies publiski. Tas nozīmē, ka prokrieviski grupējumi Latvijā militārās zinības netraucēti slīpē jau vairākus gadus. Cilvēki, kas attēlā atzīmēti jeb ”ietagoti”, ir vietējie iedzīvotāji, taču savus sociālos profilus lielākoties rūpīgi noslēpuši no ziņkārīgo acīm.

Latvijas aizsardzības iestādes uzsver, ka nepieciešams steidzami rīkoties, lai iegrožotu šādu prokrievisku šūniņu veidošanos. Šķietami nevainīgā kariņa spēlēšana patiesībā ir gudrs paņēmiens, kā slīpēt pavisam nopietnas militārās zināšanas.

Raimonds Graube, NBS komandieris:

Tas ir veids, kā cilvēku grupas ar ekstrēmiskiem uzskatiem varētu arī mācīties risināt taktiskus uzdevumus. Tas ir veids, kā ideoloģiski izmantot formastērpus: kurš ir labais, kurš sliktais, kurš pret kuru karo. Tas ir jāuztver nopietni.

Ko darīt – pagaidām valsts nav izlēmusi. Aizsardzības ministrija sola idejas kalt kopā ar Iekšlietu ministriju. Ir skaidrs, ka pilnībā aizliegt “airsoft” spēlēšanu nav reāli, turklāt šāda rīcība varētu tikai vēl vairāk prokrieviskajiem grupējumiem piesaistīt jaunus, pēc piedzīvojumiem izslāpušus atbalstītājus.

Raimonds Bergmanis, Aizsardzības ministrs (ZZS):

Drīzāk ir vajadzīgs regulējums tam visam. Līdzīgi kā citur – var būt labi likumi, jautājums, kā viņi darbojas. Izveidosim elastīgu risinājumu, un tas būs pietiekami labs, lai risinātu situāciju.

Drošības policijas aktivitātes, visai asā veidā aizturot un pārbaudot prokrieviskos Airsoft spēlētājus, plaši tika atspoguļotas Krievijas masu medijos. Tur šis atgadījums kārtējo reizi tika pasniegts propagandas manierē, akcentējot, ka rusofobie drošības spēki izrēķinās ar nevainīgiem sportistiem, kas vēlas saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Save

Save

Save

Save

Save

4 komentāri